Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Дата: 12 жовтня, 11:10
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2020/10/12/bezpeka-v-gromadskomu-transporti.htm
суспільство, 12 жовтня, 11:10

Безпека в громадському транспорті

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області


Скупчення людей у замкненому просторі громадського транспорту завжди означає ситуацію підвищеного ризику. Тож існують певні правила: 


- Уникайте в темний час доби безлюдних зупинок. Очікуючи на громадський транспорт, варто стояти на добре освітленому місці поряд з іншими людьми. 


- Коли транспорт підходить, не намагайтесь стати в першому ряду: вас можуть виштовхнути під колеса. 


- Якщо транспорт їздить з великими проміжками, то запам'ятайте розклад, щоб не стояти на зупинці занадто довго.


- Не засинайте під час руху, щоб не травмуватися при різкому гальмуванні або маневрі. 


- Не притуляйтесь до дверей, за можливості уникайте поїздки на сходах.


- Тримайте свої речі на видноті. Не задивляйтеся у вікно, якщо на підлозі стоїть ваша сумка або валіза. Найкраще тримати речі на колінах або притуливши до стінки.


- Пам'ятайте, що в громадському транспорті дуже зручно діяти кишеньковим злодіям, а їхнє улюблене місце – у проходах та на сходах біля дверей. Якщо є можливість, то користуйтесь проїзним квитком: він рятує від додаткового пересування салоном.


- Якщо проїзні документи перевіряє контролер, то не соромтесь і самі перевірити документи контролера. Служба контролю підтверджує, що щодня десятки молодих людей поповнюють свій бюджет під виглядом ревізорів. 


- Уникайте порожніх автобусів і тролейбусів. Якщо усе ж випадає їхати пізно, то сідати краще біля водія, причому не біля вікна, а ближче до проходу, щоб до вас незручно було підсісти. Якщо ж, незважаючи на це, підозрілий незнайомець хоче сісти поруч, то пропустіть його до вікна або пересядьте.


- Жінкам рекомендовано сідати поруч з іншими жінками. А якщо в салон увійшов явно розв'язний пасажир, то необхідно відвернути обличчя і не зустрічатись з ним очима. 


- При поїздках у таксі варто не занадто багато розповідати про себе водієві, особливо про добробут і розпорядок дня. Якщо ви садите в машину родича чи знайомого, то поговоріть з водієм, подивіться на номер машини (так, щоб це бачив водій), а родичеві чи знайомому скажіть: «Приїдеш – зателефонуй!» Жінкам рекомендовано в темний час доби, приїхавши до під'їзду, попросити водія трохи почекати, поки ви не ввійдете в будинок. Уникайте сідати в машини, де вже є пасажир. 


- При поїздках в електричці у вечірній час сідайте в перший вагон або в такий (як це буває на деяких маршрутах), де традиційно збираються постійні пасажири (наприклад, у третій або передостанній). Якщо ви побоюєтеся хуліганів, то сідайте ближче до пульта виклику поліції або на крайній випадок до стоп-крана (він знаходиться в тамбурі). Проте стояти в тамбурі, у проходах і палити там не рекомендовано. Якщо у вагоні, куди ви уже ввійшли, виявили п'яну компанію, то спокійно проходьте далі в інший вагон електропоїзда. Не відповідайте на репліки, не зустрічайтеся очима з розв'язними пасажирами. Будьте готові до опору, але не показуйте переляку або роздратування, будьте зовнішньо байдужі.


- Якщо на зупинці разом з вами вийшла особа або група осіб, що загрожують вам, відразу зверніться до касира, чергового на станції або працівника поліції. Попросіть зв'язатися з поліцією, назвіть прикмети тих, хто погрожував, не йдіть зі станції, поки не переконаєтесь, що вам ніщо не загрожує. Якщо є можливість – зателефонуйте (або попросіть це зробити  робітника станції), щоб вас зустріли. 


Що робити, якщо в салоні пожежа


1. Негайно повідомте про це водієві, не забувайте, що його увага зосереджена на дорозі. 


2. Відчиніть двері кнопкою аварійного відкриття дверей. Якщо це не вдасться зробити, а салон наповнюється димом, то розбийте бокові вікна (тримаючись за поруччя, вдарте обома ногами в куток скла вікна) або відчиніть їх як аварійні виходи згідно з інструкцією (наприклад, за допомогою спеціально вмонтованого шнура). 


3. Самі гасіть полум’я за допомогою вогнегасника, якщо він є в салоні, або накривши верхнім одягом осередок загоряння.


4. Як і при будь-якій пожежі, у громадському транспорті треба всіма способами боротися з панікою, рятувати передусім дітей і тих, хто не може сам про себе подбати. Не стійте біля дверей, якщо там тиснява, краще вибийте вікно. Захистіть рот і ніс хусткою, шарфом, рукавом, полою куртки від диму: перша небезпека при такій пожежі – отруйні гази від пластику (інколи достатньо декількох вдихів, щоб знепритомніти).


5. Вибравшись із транспортного засобу, що горить, відразу ж починайте допомагати іншим. При цьому будьте обережні з металевими частинами: вони можуть виявитися під напругою через обгорілу ізоляцію. 354Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: