Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: auc.org.ua
Дата: 10 червня, 11:28
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2020/06/10/oleksandr-slobozhan-jakist-poslug-v-gromadah-ne-zminitsja-jakscho-razom-z-povnovazhennjami-im-ne-peredati-finansovii-resurs.htm
суспільство, 10 червня, 11:28

Олександр Слобожан: Якість послуг в громадах не зміниться, якщо разом з повноваженнями їм не передати фінансовий ресурс

auc.org.ua


9 червня під час прямого ефіру на телеканалі "4 канал" Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан дав коментар щодо реформування адміністративно-територіального устрою.

Так, коментуючи питання ведучого, він зазначив, що зараз, крім перспективних планів, має бути схвалене розпорядження Кабінету Міністрів про нові центри громад та їх склад. На підставі цього ЦВК має "нарізати" округи і тоді буде відомо, в яких адміністративно-територіальних одиницях будуть проведені вибори, а в яких ні. Поки що 15 % громад, які передбачаються перспективним планом і відповідними проектами розпоряджень, є конфліктними і відповідно - не є спроможними. А це означає, що якість послуг, які будуть в них надаватися, не задовольнятиме жителів. Що стосується бюджетного забезпечення, то такі громади не матимуть фінансового ресурсу для утримання того чи іншого бюджетного закладу. Для розв`язання цієї проблеми в парламенті зареєстрованно законопроєкт «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 9 червня. Адже мета реформи - це покращення якості послуг, а не збільшення кількості об`єднаних громад. Об`єднання - це лише інструмен і це потрібно зрозуміти.


Щодо повноважень органів місцевого самоврядування Олександр Слобожан наголосив:


Як кажуть західні експерти з децентралізації: "у тебе стільки повноважень, скільки у тебе фінансових ресурсів". Від того, що у громад будуть повноваження і під ці повноваження не буде фінансового ресурсу, якість послуг не зміниться. Якщо буде змінено вивіску - названо префектом, урядником або якось інакше, без інструменту місцевого економічного розвитку, без фінансових гарантій місцевому самоврядуванню, реформа не буде вдалою. Не можна міняти структуру управління, не змінюючи фінансуванння цього управління.


Також Виконавчий директор АМУ звернув увагу, що до цього часу не прийнято Закон про службу в органах місцевого самоврядування, тому не зрозуміло, кому будуть передані нові повноваження, яким кадрам. Отже, говорити, що поставлена крапка в реформуванні зарано, оскільки не прийнята низка законопроектів, які необхідні для завершення реформи.


auc.org.ua

197Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: