Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Інформує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області
Дата: 5 листопада 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2019/11/05/porjadok-vidkljuchennja-vid-tsentralizovanoi-poslugi-ta-chi-povinni-vlasniki-avtonomok-splachuvati-za-opalennja-pid-izdu.htm
суспільство, 5 листопада 2019

Порядок відключення від централізованої послуги та чи повинні власники «автономок» сплачувати за опалення під’їзду

Інформує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області


Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (далі – Правила), передбачають відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, що здійснюється у порядку, який затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. 


Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Процедура відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води визначена Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, який затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 № 4 та зареєстрований в Мінюсті України 09.12.2005 № 1478/11758 (далі – Порядок). 


Зокрема, Порядком передбачено, що орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу Комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, призначає її голову та затверджує її склад, положення про роботу. До складу Комісії входить представник організації теплопостачання. Власник будинку повинен звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання житлового будинку. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж централізованого опалення та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. 


Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку. Тобто чинні нормативно-правові документи передбачають відключення від мереж централізованого опалення будинків, а не окремих квартир у багатоповерховому будинку. Згідно з Порядком після закінчення робіт складається Акт про відключення будинку від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання та в десятиденний термін подається заявником Комісії на затвердження. Акт про відключення обов’язково підписує представник виконавця послуг з централізованого опалення і гарячого водопостачання. Після затвердження Акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання. 


Законом України «Про житлово-комунальні послуги» у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом (станом на 01.05.2019) не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні. 


Разом з тим, відповідно до Правил, споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. 


Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житловокомунального господарства України від 22.11.2018 № 315 затверджено Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг та передбачено розподіл обсягів послуг з централізованого опалення місць загального користування та нарахування плати за централізоване опалення місць загального користування. 


Тобто, якщо у квартирі споживача облаштоване автономне опалення, а в багатоквартирному будинку, де він мешкає, продовжує функціонувати система централізованого опалення, то за місця загального користування (під’їзди, сходові клітини, колясочні, кладові, сміттєкамери, шахти та машинні відділення ліфтів, горища та підвали) доведеться сплачувати кошти за централізоване опалення. Не треба дивуватися платіжкам з відповідною послугою.
278Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: