Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Дата: 30 вересня, 11:20
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2019/09/30/jak-zahistitisja-vid-napadu-sobak.htm
суспільство, 30 вересня, 11:20

Як захиститися від нападу собак

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області


Безпритульні собаки можуть нападати поодинці, але переважно вони небезпечні у зграях — від п’яти і більше. У зграї можуть бути як безпородні собаки, так породисті, у тому числі — бійцівські. Часто в ній можна зустріти напівкровних собак.

.

Причини нападу безпритульних собак на людину: 


1. Втручання (потрапляння) на територію проживання зграї.


2. Спроби людини наблизитися до цуценят (радіус зони, яку охороняє мати, становить понад 20–30 м).


3. Наявність у людини при собі харчів.


4. Зараження собаки вірусом сказу.


Щоб уникнути нападу собак, необхідно дотримуватися таких правил:


1. На вулиці намагайтеся не заходити до місця скупчення безпритульних собак. Якщо бачите цуценят, то не намагайтеся гратися з ними та брати їх на руки. Пам'ятайте, що десь поблизу буде їхня мати, яка може вирішити, що її дітям загрожує небезпека, і напасти на вас.


2. Ставтеся до тварин з повагою й не торкайтеся до них під час відсутності власника. Не годуйте чужих собак. Не чіпайте тварин під час сну або коли вони їдять. Не забирайте те, із чим собака грається, щоб уникнути його захисної реакції.


3. Не наближайтеся до собаки, що перебуває на прив'язі. Обережними слід бути також із собаками в намордниках і (або) на коротких мотузках: просто так їх ніхто не надіне. Не поводьтеся з власником собаки вороже, роблячи рухи, які можуть бути сприйняті твариною як агресивні (не махайте руками, не підходьте зненацька ззаду).


4. Не кричіть на собаку чи на його власника. Не робіть різких рухів і не наближайтесь до незнайомого собаки. Не тягніть руки до чужого собаки, не гладьте його, не командуйте ним. Не показуйте страху або хвилювання перед вороже настроєним собакою.


5. Коли собака нападає з гавкотом, то небезпека переважно невелика. Він вас просто лякає, проганяючи з території (місця), де ви перебуваєте. При цьому не виключено, що він може вас і вкусити, але це відбудеться тільки тоді, коли ви повернетеся до нього спиною або боком і відведете від нього погляд. Не робіть ні того, ні іншого. Не відводячи погляду від очей собаки, не поспішаючи й не роблячи різких рухів, покиньте цю територію — і конфлікт буде вичерпано.


6. Собака відчуває ваш психологічний стан, вашу невпевненість, страх і користується цим. Тільки ваша активна психологічна зустрічна атака й кілька простих технічних рухів змусять ненавченого собаку відступити. Запам'ятайте: собака (незалежно від породи), як і людина, відчуває страх, незрозумілі ситуації його бентежать, у випадку невдалої сутички він так само, як і людина, може «зламатися» психологічно. 76Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: