Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області
Дата: 5 червня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2019/06/05/uvaga-vidrodzhujutsja-gusenitsi-karantinnogo-shkidnika-amerikanskogo-bilogo-metelika.htm
суспільство, 5 червня 2019

Увага: відроджуються гусениці карантинного шкідника – американського білого метелика

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області


Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за результатами проведених обстежень повідомляє про літ, яйцекладку та масове відродження гусениць першого покоління карантинного шкідника - американського білого метелика (АБМ) у багаторічних насадженнях. Відмічено багаточисельність відроджених гусениць, що говорить про значну загрозу багаторічним насадженням.


Наявність на деревах павутинних гнізд свідчить про присутність шкідника на дереві. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку 1-2 листки, а потім декілька верхівкових листків на гілці. За мірою зростання гусені і нестачею їжі всередині гнізда павутиною обплутуються нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи її частина роміром 1-2 метри. В павутинних гніздах проходить розвиток перших чотирьох віків гусениць, після чого гусениці розповзаються по всьому дереву, об’їдаючи листя дерев.


Невжиття заходів зі знищення цього покоління американського білого метелика може призвести до збільшення чисельності літньої генерації АБМ, гусінь якої відроджується у серпні, та завдати значної шкоди багаторічним насадженням. Вже у вересні АБМ починає масовий літ у пошуках місць зимівлі. Зимує АБМ в тріщинах під корою дерев, в сухому листі, тріщинах будівель, парканів, у ґрунті.


Найефективнішим заходом в боротьбі з американським білим метеликом в межах населених пунктів є систематичне обстеження багаторічних насаджень, зрізування та знищення гнізда разом з гусінню перших віків. Після розповзання гусені по дереву боротьба значно ускладнюється.


В «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні» зареєстрований єдиний препарат для хімічного захист дерев від американського білого метелика - Карате 050 ЕС, к.е. (лямбда-цигалотрин, 50 г/л). Препарат застосовують для обробок неплодоносних садів, декоративних насаджень і лісосмуг у розрахунку 0,2-0,4 л/га. Цей препарат не дозволений для роздрібного продажу населенню, тобто в межах населеного пункту його не можна застосовувати. 


Захисні заходи хімічним методом за межами населеного пункту проводять двічі в період вегетації. Обприскування є ефективним в момент переходу гусениць у п’ятий вік, коли починається їх розповзання по всьому дереву. Обробіток необхідно проводити з дотриманням регламентів застосування пестицидів, техніки безпеки та санітарних норм при роботі з пестицидами.


За консультацією звертайтеся до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області: 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб. 310, 304, 303, тел. 0522 32-12-64, 32-12-21.1009Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: