Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Тетяна Костенко – науковий співробітник відділу обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Дата: 4 червня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2019/06/04/v-kraini-ditinstva.htm
суспільство, 4 червня 2019

В країні дитинства

Тетяна Костенко – науковий співробітник відділу обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»


1 червня 2019 року у Кіровоградському обласному художньому музеї до Міжнародного дня захисту дітей проведено цикл заходів для дітей різного віку.


Міжнародний день захисту дітей було встановлено та затверджено Радою Міжнародної демократичної федерації жінок у 1949 році. Це свято покликано привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля.


В Україні з 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які ратифікували конвенцію, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, навчання та відпочинок тощо. Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року.


Для дошкільної аудиторії та учнівської молоді в обласному художньому музеї було проведено День відкритих дверей (безкоштовне відвідування музею), який дав можливість дитячій аудиторії безкоштовно долучитися до творів образотворчого, сакрального та декоративно-ужиткового мистецтва. 


Традиційно найбільше захоплення та запитань викликала картина польського художника баталіста Войцеха Коссака «Кривава неділя у Петербурзі 9 січня 1905 року». Так скажімо для дітлахів із смт Смоліно Маловисківського району було проведено цікаву екскурсію по цій унікальній експозиції з урахуванням вікової категорії слухачів. Діти вперше побачили мистецький твір такого великого розміру, слухали екскурсовода уважно, затамувавши подих. Багато було юних відвідувачів з батьками, які просто разом родиною проводили час із користю, переглядаючи експозиції музею, поринаючи разом у світ мистецтва. Загалом індивідуально/ родинним відвідуванням в музеї побувало понад 300 дітей.


Цього дня у відділі обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» розпочала свою роботу незвичайна виставкапід назвою «Країна дитинства», а також було проведено майстер-клас для вихованців студії образотворчого мистецтва «ART-TIME» за участю відмінника освіти України, старшого викладача кафедри дизайну ПВНЗ Кропивницького інституту та Кропивницького коледжу «Університет сучасних знань» Ірини Зантарії.


Саме Ірина Михайлівна стала ініціатором  проведення виставки, шляхом розміщення її у вікні галереї.


Цей проект продовжив низку заходів із творчої співпраціз педагогом - художницею та її учнями, Це і проведення спільнихвиставкових проектів, живописних студій, майстер-класів,  благодійних занять в тому числі із особливими дітками, участь у різноманітних мистецьких конкурсах  та культурно-мистецьких заходах музею, проведення занять з арт-терапії для жінок при надії. Тож і Міжнародний день захисту дітей Ірина Михайлівно та її вихованці відсвяткували в нашому музеї.


На завершення Дня відкритих дверей було проведено майстер-класи із вишивки гладдю «Квіти» вишивальницею Раїсою Корсун. Учасники, які завітали на майстер-клас ознайомились з основами техніки вишивки гладдю під керівництвом досвідченої майстрині та домовились про проведення серії майстер-класів.


Проводячи заходи ми намагалися створити особливу, радісну атмосферу для своїх маленьких відвідувачів, а також їх батьків. Чекаємо на нові зустрічі!
         

605Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: