Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор:
Дата: 5 жовтня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2018/10/05/reproduktivne-zdorov-ja-i-vidpovidalna-povedinka-dlja-molodi.htm
суспільство, 5 жовтня 2018

Репродуктивне здоров'я і відповідальна поведінка для молоді

Протягом двох днів психологи і соціальні педагоги закладів профтехосвіти області знайомились з новим посібником "РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ’Я ТА ВІДПОВІДАЛЬНА ПОВЕДІНКА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ", розробленим Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Міжнародної федерації планування сім’ї / IPPF. Заняття були інтерактивними - педагоги мали змогу побути на мсіці учасників запропонованих вправ або самим попрактикувати проведення занять.

Посібник відповідає концепції «Нова українська школа» та Концепції Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період 2017-2021рр., передбачає особистісно-орієнтоване навчання, базується на міжнародних рекомендаціях щодо створення комплексних програм зі статевого виховання (ВООЗ, ЮНЕСКО, ЮНЕЙДС), отже досвід, який набули наші представники освіти, є найпередовішим.
 Розроблена програма є універсальним інструментом – її можуть використовувати різні фахівці, проте передусім він є корисним для тих, хто постійно працює з підлітками 15-18 років. 

За цією програмою підлітки разом з педагогом можуть детально вивчити права людини та права дитини, розібратись нарешті, чим відрізняються поняття "стать" та "гендер" і чим можуть бути шкідливі деякі гендерні стереотипи.

Ще три теми присвячені вивченню сексуальності, сексуальної поведінки та розвитку відповідальності, зважаючи на зміни у організаімі підлітків, спричинені дорослішанням та розвитком репродуктивної системи. Проте, занння про здоров’я та репродуктивне здоров'я не обмежуються виключно біологічною складовою, адже посібник містить вправи, що дозволяють трохи глибше дивитись на взаємини між людьми, ефективну комунікацію, а також вивчає які сексуальні та репродуктивні права забезпечують свободу, рівність та гідність всіх людей.

358Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: