Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: m.znaj.ua
Дата: 12 серпня 2017
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2017/08/12/medovii-spas-istorija-svjata-i-traditsii.htm
суспільство, 12 серпня 2017

Медовий спас: історія свята і традиції

m.znaj.ua


Це свято має декілька назв: Маковія, Бджолине свято, Медове свято. Така велика різноманітність завдяки тому, що відзначається відразу кілька подій. І тут дата завжди залишається нерухомою - 14 серпня.


Історія свята


За церковними канонами це Свято Походження Чесних Древ Животворящого Хреста. А якщо бути точнішими, то серпень, коли святкується Медовий спас, - найспекотніший місяць в році, і інфекційні хвороби поширювалися з величезною швидкістю. Тому люди, в надії врятуватися від цього, почали торкатися до хреста, на якому був розп'ятий Ісус, пити святу воду, цим самим рятуючись від різних хвороб. До речі, саме звідси і з'явилося таке називання, як «Спас» - від слова «спасися», повідомляє m.znaj.ua.


Крім цього, віддають честь семи мученикам Маковіям, які отримали смерть мучеників через свою віру. Їх вчитель не витримав і не побоявся висловитися проти статуї Зевса в Єрусалимському храмі. Сім його учнів-братів та їхня матір підтримали Елеазара і теж були страчені.


Ще однією подією, яку святкували в цей день - перемога Андрія Боголюбського, який, як можна помітити по імені, був глубоковіруючою людиною. Завдяки іконі він зумів розгромити військо Болгарське.


Як святкувати


Як ми вже знаємо, святкується він 14 серпня і в цей же день починається Успенський піст. Триває він два тижні, в цей час церквою рекомендується помірне соживання пісної їжі і пиття. У понеділок, середу і п'ятницю рекомендується приймати тільки суху їжу - хліб, сушені овочі.


У саме свято людям рекомендується сходити до церкви, помолитися, освятити воду, мак і різні квіти, з яких потім робили вінки. Кожна з квітів у вінку мала свої особливі якості. Зберігався він до настання весни, як оберіг, потім розсіювався по городу в надії на хороший урожай.


На вихідні дозволено приймати в їжу вино і олію. В інші дні цього робити не можна. Рекомендується харчуватися свіжими, або сушеними овочами, вареної їжею без олії. Завдяки цьому Успенський піст називають одним з найлегших і очищаючих організм.


Традиції


Це свято асоціюється з дозріванням врожаю, тому його починають збирати. Для пасічників це особливий день, так як вважалося, що в цей день дозрівав мед. Є його можна тільки після того, як освятили.


Господині в цей день намагалися робити млинці з медом і різні булочки з маком. Існувало повір'я, що перша ложка меду, освячена в церкві, мала магічні властивості - бажання, того, хто її з'їсть, обов'язково збувалося.


Крім цього вважалося, що саме в цей день Бог все прощає, тому жінки ходили до церкви відмолювати гріхи.


Медовий Спас в народі вважають кінцем літа, тому після цього свята купатися заборонено. У зв'язку з цим з'явилося безліч прикмет, як наприклад: «На перший Спас святи колодязі, купай в річці коней, защипують горох, готуй току, паші під озимину», або «У першого Спаса всього в запасі - і дощ, і сонце, і вітер».


1271Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: