Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: за матеріалами офіційного сайту ОДА
Дата: 29 січня 2013
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2013/01/29/reformuvannja-shvidkoi-medichnoi-dopomogi-potrebue-kompleksnogo-pidhodu.htm
суспільство, 29 січня 2013

Реформування швидкої медичної допомоги потребує комплексного підходу

за матеріалами офіційного сайту ОДА

Реформування системи швидкої медичної допомоги потребує комплексного підходу - на цьому наголосив голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко вчора, під час брифінгу. Він зазначив, що днями братиме участь у нараді Міністра охорони здоров'я України з приводу запровадження системи екстреної медичної допомоги. Під час цієї наради, за словами Андрія Ніколаєнка, обговорюватимуться проблемні моменти, які потребують рішень центральних органів влади у процесі реалізації реформи швидкої медичної допомоги як в межах держави в цілому, так і на території пілотних регіонів зокрема.

Що ж стосується області, то Андрій Ніколаєнко відзначив, що на Кіровоградщині де-юре центр екстреної медичної допомоги створено, до якого приєднуються станції швидкої допомоги Кіровограда, Олександрії і Знам'янки. Стосовно матеріально-технічної бази, голова облдержадміністрації зауважив, що створеному центру перейдуть й нові автомобілі швидкої медичної допомоги, закуплені минулого року. Він нагадав, що ключовим завданням провадженої реформи є норма про приїзд «швидкої» до місця виклику по місту за 10 хвилин, а по інших територіях – за 20 хвилин. Час у 20 хвилин – це мета, якої необхідно прагнути, вважає керівник області, і реалізувати яку, на його думку, можливо лише за умови комплексного підходу, де будуть враховуватися і поліпшуватися якість дорожнього покриття, маршрути, оснащення «швидких», кадрове забезпечення і GPS-системи. Що стосується останнього, то Андрій Ніколаєнко зауважив, що саме Кіровоградщина – перша серед інших регіонів, має позитивний досвід успішного запровадження GPS-систем у роботі швидких на прикладі Олександрії.

Андрій Ніколаєнко наголосив, що запровадження екстреної медичної допомоги – це ключова складова реформування медичної галузі загалом. Відтак він поставив вимогу перед усіма керівниками територій, і профільними структурами ОДА, такими як управління охорони здоров'я та департаментом фінансів забезпечити успішну реалізацію цієї реформи за відповідними напрямками. На рівні районів – дороги, закупівля медикаментів, кадрова укомплектованість. На рівні області – координація процесу, фінансування матеріально-технічного забезпечення.

3596Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: