Психологи, поліцейські та представники центрів підтримки Кіровоградщини розробили схему міжмуніципальної взаємодії для допомоги постраждалим від домашнього насильства. Новий алгоритм дозволить громадам спільно використовувати притулки та сервіси, координувати роботу у нічний час, врегулювати фінансування і безпечно перенаправляти людей без дублювання функцій.
По завершенню тренінгу заступниця начальника Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова вручила учасникам сертифікати. Вона наголосила, що в умовах війни ця проблема є викликом для всього суспільства, тому область розбудовує мережу допомоги спільно з міжнародними організаціями, зокрема з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA).
Наразі в області вже налагоджена системна робота: діють мультидисциплінарні команди та функціонує 36 спеціалізованих служб, серед яких 2 притулки, 23 мобільні бригади, 4 консультативні служби, Центр допомоги врятованим, цілодобова служба "Телефон довіри", 4 денних центри, кризова кімната та простір «Барнахус».
Також в регіоні працюють 8 безбар’єрних гінекологічних кабінетів та 7 «зелених кімнат» для безпечного опитування дітей. За кошти державної субвенції Долинська, Глодоська та Суботцівська громади вже придбали для мобільних бригад автомобілі, обладнані для перевезення людей з інвалідністю.
Водночас фахівці висвітлили й системні проблеми, які вимагають вирішення. Головними з них залишаються неможливість перенаправляти постраждалих до притулків у нічний час та брак персоналу для транспортування маломобільних людей. Питання безпеки залишається гострим, адже від початку року поліція області зафіксувала 833 звернення щодо домашнього насильства, з яких понад 80% надійшло від жінок.







