Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 13:42
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2026/06/22/ponad-1-2-mlrd-grn-zbitkiv-derzhavi-na-kirovogradschini-povidomleno-pro-pidozru-u-spravi-nezakonnogo-vidobutku-granitu.htm

Понад 1,2 млрд грн збитків державі: на Кіровоградщині повідомлено про підозру у справі незаконного видобутку граніту


Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Кіровоградської обласної прокуратури повідомили про підозру арбітражному керуючому-ліквідатору одного з відкритих акціонерного товариства обласного центру у кримінальному провадженні щодо незаконного видобутку граніту на території місцевого родовища.


Йдеться про одну з наймасштабніших справ у сфері охорони надр, які останніми роками розслідувалися на Кіровоградщині. Незаконна діяльність кар’єру тривалий час була предметом численних звернень та скарг місцевих жителів, які неодноразово наголошували на необхідності припинення робіт та притягнення винних до відповідальності.


За даними слідства, після закінчення строку дії спеціального дозволу на користування надрами роботи на Сухокліївському родовищі не припинилися. Видобуток граніту продовжувався під виглядом проведення робіт із ліквідації небезпечних ділянок кар’єру. Упродовж кількох років було проведено щонайменше 12 вибухових робіт, у результаті яких незаконно видобуто понад 375 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення.


Для документування протиправної діяльності прокурори та слідчі провели значний обсяг роботи: вилучили фінансову та виробничу документацію, дослідили рух видобутої продукції, призначили низку складних експертиз. Матеріали кримінального провадження налічують 74 томи.


Висновком експертів встановлено, що внаслідок самовільного користування надрами державі завдано збитків на суму понад 1 мільярд 255 мільйонів гривень.


Досудове розслідування здійснює слідче управління ГУНП в Кіровоградській області. Оперативний супровід забезпечують співробітники Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області ДСР Національної поліції України.


Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

https://t.me/kirgpua/3071


58Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: