Виконавчий комітет Кропивницької міської ради встановив тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються КП «Теплоенергетик» споживачам селища Нового на своєму засіданні у вівторок, 24 лютого.
Цього дня виконавчий комітет скоригував також комунальному підприємству одноставкові тарифи на послуги з постачання теплової енергії.
За інформацією директорки департаменту з питань економічного розвитку міської ради Тетяни Ломової, КП «Теплоенергетик» забезпечує послугами споживачів селища Нового:
- по водопостачанню - 4059 абонентів, із них: населення - 3995, бюджет – 7 та інші споживачі – 57 од.;
- по водовідведенню - 2721 абонентів, із них населення - 2676, бюджет – 5, інші споживачі – 40.
Чинні тарифи були встановлені рішенням виконавчого комітету КМР від 24.12.2024 № 1320 на рівні:
- централізоване водопостачання – 91,61 грн/куб.м. (з ПДВ);
- централізоване водовідведення – 103,02 грн/куб.м. (з ПДВ).
При цьому для населення підприємством застосувалися тарифи на рівні тих, які встановлені НКРЕКП для споживачів Кропивницького відповідно:
- на водопостачання – 25,212 грн/куб.м. (з ПДВ);
- на водовідведення – 20,76 грн/куб.м. (з ПДВ).
Перегляд тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення обумовлено такими об’єктивними причинами:
1. Збільшення вартості електричної енергії
Для розрахунку витрат на електроенергію в чинному тарифі врахована середньозважена ціна електричної енергії - 5,86 грн за кВт/год (без ПДВ) та вартість розподілу електричної енергії - 2,66 грн за кВт/год (без ПДВ).
У сумі це складає - 8,53 грн за 1 кВт/год (без ПДВ).
Середньозважена ціна електроенергії, що включена до розрахунку скоригованих тарифів зросла на 12% і складає: 6,56 грн за кВт/год (без ПДВ), тобто зросла на 12%. При цьому, згідно з постановою НКРЕКП від 05.12.2025 №2020 вартість розподілу електричної енергії з 01.01.2026 знизилась на 6 % до 2,51 грн за кВт/год (без ПДВ)
Сумарна ціна електроенергії складає – 9,06 за кВт/год без ПДВ, що більше на 0,54 грн або 6,28 % від цін, врахованих в діючих тарифах.
Відповідно в собівартості чинного тарифу витрати на електроенергію складають - 9,18 млн грн., в плановому тарифі - 13,17 млн грн., що більше на 3,99 млн грн або на 43,46%.
2. Збільшення витрат на оплату праці
В діючих тарифах оплата праці розрахована з прожиткового мінімуму на працездатну особу і складає - 3 288 грн.
Із 01.01.2026 р. прожитковий мінімум на працездатну особу -
3 328 грн., що на 40 гривень або на 1,2% більше.
Також із 01 січня 2026 року збільшився коефіцієнт до мінімальної тарифної ставки робітника І розряду з 2,0 до 2,6 або на 30% більше.
Штатна чисельність працівників задіяних у наданні послуг з централізованого водопостачання та водовідведення складає 81 особа, середня заробітна плата планується на рівні 26,13 тис. грн, що більше на 8,53 тис грн, або 49,30% ніж у діючому тарифі (17,50 тис. грн).
Відповідно в собівартості діючого тарифу фонд оплати праці з нарахуваннями складає 18,95 млн грн., в запланованому тарифі - 31,10 млн грн., що більше на 12,15 млн грн, або на 64,12%.
3. Збільшення амортизації основних засобів
У структурі діючого тарифу амортизаційні відрахування включені у розмірі 496,76 тис грн., в запланованому тарифі на 402,1 тис. грн. або на 80,1 % більше – 898,86 тис. грн.
Це пов’язано з придбанням підприємством шафи сушильної, фільтра-поглинача підземного зі зворотним клапаном та підігрівом повітря і проведенням модернізації двох резервуарів питної води (в сумі 5,63 млн грн) та інше.
Департаментом з питань економічного розвитку перевірив правильність здійснення КП «Теплоенергетик» розрахунків планованих економічно обґрунтованих витрат, що внесені до складу тарифів у відповідності до:
- Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011 № 869;
- Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення (наказ Мінрегіону від 12 вересня 2018 року № 239).
За результатами плановий економічно обґрунтований тариф складатиме:
- на послуги з централізованого водопостачання – 137,28 грн/куб.м (з ПДВ), ріст на 45,67 грн, або на 49,85% ;
- на послуги з централізованого водовідведення – 171,53 грн/куб.м (з ПДВ), ріст на 68,51 грн, або на 66,50%.
- При цьому для населення підприємством будуть застосуватися тарифи на рівні тих, які встановлені НКРЕКП для споживачів Кропивницького, - відзначила Тетяна Ломова. - Відповідно: на водопостачання – 25,212 грн/куб.м. (з ПДВ) та на водовідведення – 20,76 грн/куб.м. (з ПДВ).
Щодо коригування одноставкових тарифів на послуги з постачання теплової енергії, що надаються КП "Теплоенергетик", то підприємство звернулося до виконавчого комітету 22 лютого 2026 року у відповідності до п. 11 Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води. Даним Порядком передбачено, що коригування тарифів може проводитися у разі зміни протягом строку дії тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, обсягу окремих витрат, пов’язаних із провадженням ліцензованої діяльності та наданням комунальних послуг, з причин, що не залежать від ліцензіата (суб’єкта господарювання), зокрема:
- збільшення або зменшення податків і зборів (обов’язкових платежів),
- мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму,
- орендної плати та амортизації,
- підвищення або зниження цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси,
- зміни обсягу фінансових витрат, складової частини планованого прибутку, у тому числі внаслідок зміни курсу валют за наявності в ліцензіата кредитних зобов’язань перед міжнародними фінансовими організаціями.
Чинні тарифи встановлені рішенням Виконавчого комітету Кропивницької міської ради від 11.11.2025 № 1175.
Тетяна Ломова назвала об’єктивні причини, які стали підставою коригування тарифів це:
1. Зміна вартості електричної енергії
Сумарна ціна електроенергії складає – 9,06 за кВт/год без ПДВ, що більше на 0,54 грн або 6,28 % від цін, врахованих в діючих тарифах.
2. Зміна вартості води і водовідведення.
Відповідно до постанови НКРЕКП від 30.12.2025 №2285 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ОКВП «Дніпро-Кіровоград» з 01.01.2026 тарифи на водопостачання та водовідведення споживачам, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення встановлено на рівні 86,19 грн/куб.м (без ПДВ), що на 11,68 грн або 15,66% більше вартості, закладеної в чинних тарифах (74,51 грн за 1 куб.м. (без ПДВ).
3. Зміна вартості послуги з розподілу природного газу
Постановою НКРЕКП від 19.12.2025 № 2163 починаючи з 01.01.2026 встановлено тариф на послуги розподілу природного газу у розмірі - 2,45 грн/м3 (без ПДВ), що на 0,96 грн, або на 64,4% більше за попередній 1,49 грн, який врахований в діючому тарифі.
4. Збільшення витрат на оплату праці, на що вплинуло декілька чинників:
По-перше, збільшення з 01.01.2026, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 3 328 грн, що на 40 гривень або на 1,2% більше, закладеного в розрахунок діючого тарифу (3 288 грн).
По-друге, норми нової Галузевої угоди між Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі «України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2023-2027 роки, згідно яких з 01.01.2026 збільшився коефіцієнт до мінімальної тарифної ставки робітника І розряду з 2,0 до 2,6 або на 30% більше.
5. Збільшення вартості на виробництво теплової енергії на ТЕЦ.
Прийнята постанова НКРЕКП від 13.01.2026 №50, якою встановлено нові тарифи на виробництво теплової енергії на ТЕЦ КП «Теплоенергетик». Зростання для бюджетних установ та інших споживачів складає 8,42%, або майже 225 грн за 1 Гкал (без ПДВ)
Департаментом з питань економічного розвитку забезпечено перевірку правильності здійснення КП «Теплоенергетик» розрахунків планованих економічно обґрунтованих витрат, що внесені до складу тарифів у відповідності до:
Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011 № 869;
Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення (наказ Мінрегіону від 12 вересня 2018 року № 239).
За результатами перевірки економічно обґрунтовані скориговані тарифи на послуги з постачання теплової енергії складають для потреб:
- населення – 6 924,64грн/Гкал (з ПДВ);
- бюджетних установ - 8 725,90/Гкал (з ПДВ);
- інших споживачів – 11 064,19 грн/Гкал (з ПДВ).
При цьому залишається чинною норма рішення КП "Теплоенергетик" застосовувати під час дії воєнного стану та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, тарифи на послуги з постачання теплової енергії для категорії споживачів: "населення" у розмірі тарифів, що діяли станом на 24 лютого 2022 року, а саме 2005,60 грн/Гкал (з ПДВ)
https://www.facebook.com/krrada.official?locale=bg_BG