Безпека людей – понад усе! Саме з такою місією офіцери-рятувальники громад Кіровоградщини щодня стоять на сторожі спокою та захисту мешканців області, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.
Сьогодні 69 офіцерів-рятувальників уже активно працюють у громадах регіону. Лише за три місяці роботи вони встигли взяти участь у розслідуванні 1048 надзвичайних подій (пожеж), серед яких — 10 були спричинені воєнними діями.
Рятувальники забезпечилиприйом 74евакуйованих жителів із прифронтових населених пунктів. А ще здійснили 5 ідентифікацій вибухонебезпечних предметів, ризикуючи власним життям заради безпеки інших.
Проте їхня робота — це не лише реагування на надзвичайні ситуації. Важлива частина діяльності офіцерів громад — просвітницька та профілактична робота. За цей час вони понад 600 разів надавали консультації місцевій владі та мешканцям щодо укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту, провели майже 50 заходів із мінної безпеки, понад 150 — із пожежної та техногенної, понад 120 — із безпеки на воді, а також надано 10 консультацій власникам та операторам об’єктів критичної інфраструктури.
Проєкт демонструє перші відчутні результати — громади стають більш обізнаними, організованими та готовими до дій у разі надзвичайних ситуацій.
Робота триває. Кожен офіцер-рятувальник — це не просто фахівець, а партнер громади у спільній справі захисту життя і безпеки людей. Це посилить систему безпеки на місцях і допоможе зробити Кіровоградщину ще більш захищеною.