На базі Кропивницької філії обласного центру зайнятості функціонує офіс підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні». Його діяльність спрямована на розвиток підприємництва в регіоні, надання консультаційної допомоги громадянам, які планують започаткувати власну справу, а також підприємцям, які наразі масштабують свій бізнес. Про це повідомляє відділ комунікацій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Важливо, що у межах роботи офісу проводяться численні інформаційні заходи, до яких залучаються соціальні партнери – організації та установи, що підтримують підприємницькі ініціативи в області.
Днями такий захід пройшов за участі КП «Центр підтримки підприємництва КМР» та управління Пенсійного фонду України в області. На зустріч було запрошено громадян та фізичних осіб-підприємців, які мають бажання взяти або вже взяли участь у державній програмі «Зроблено в Україні».
За словами консультанта роботодавця Кропивницької філії обласного центру зайнятості Наталії Старосадчої, фахівці офісу надають практичні рекомендації щодо написання бізнес-планів, що допомагає підприємцям ефективно структурувати свої ідеї, а також із підготовки документів для участі в урядових грантових програмах, зокрема «єРобота», серед яких особливо популярними є «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей».
Окрім того, надається інформація про можливості отримання ваучера на навчання, компенсації за працевлаштування безробітних, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій, а також за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.
Анасасія Полтавчук, директорка КП «Центр підтримки підприємництва КМР», ознайомила присутніх з регіональними програмами з розвитку підприємництва в регіоні, іншими грантовими програмами, а також основними положеннями Всеукраїнської платформи «Зроблено в Україні».
Зазначалося, що під час воєнного стану ключовим пріоритетом є підтримка українського виробництва. Це важливий крок на шляху до стабілізації економіки, забезпечення робочих місць, підсилення державного бюджету.
Учасників зустрічі коротко ознайомили з діяльністю центру. Розповіли про заходи, що проходять на його базі, які допомагають вирішувати всі питання ведення бізнесу, бухгалтерського обліку та роботи з персоналом.
Водночас Сіндяшкіна Ольга, заступник начальника Кропивницького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в області,розповіла учасникам про негативні наслідки виплати заробітної плати «в конвертах», відповідальність роботодавців за допуск працівників до роботи без належного оформлення. Ознайомила присутніх і з можливостями отримання послуг, які надаються вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду України – можливістю здійснення контролю за нарахуванням страхового стажу через веб-портал та про послугу смс-інформування.
У ході зустрічі відбувся активний полілог, під час якого присутні мали змогу поділитися власним досвідом ведення підприємництва, інформацією про отримання фінансової допомоги для запровадження та розвитку власного бізнесу, можливістю навчання необхідного персоналу за сприяння служби зайнятості.
Всі охочі могли поставити запитання спікерам, отримати актуальні знання та інсайти, відзначити для себе успішні кейси для впровадження власних ідей.
«Такі зустрічі мають бути. Спілкування та досвід колег надихає та збагачує новими ідеями, мотивує до розвитку, допомагає у формуванні власного бренду, звертає увагу на важливість підтримки українського виробника», – наголосила фізична особа-підприємець Скрипніченко Юлія.