Україна наполегливо рухається в напрямку Євросоюзу. Підтвердженням цьому є не лише відносини на рівні держав, а й локальні партнерські стосунки між українськими і європейськими містами. Особливо ці зв’язки зміцніли з посиленням агресії з боку російської федерації, і надалі ЄС буде солідарним з Україною У цьому запевнили представники Європейського Союзу під час дводенного тренінгу "ЄС: просто про складне" для регіональних журналістів, що відбувся у Черкасах.
Кропивницький уже має тривалу історію партнерства з європейськими містами. У 2023 році Кропивницька міська рада уклала партнерські угоди з німецьким містом Крефельд та нідерландським містом Венло, в рамках яких Кропивницький, який надав прихисток кільком десяткам тисяч вимушених переселенців і підтримує ЗСУ у війні з рф, неодноразово отримував гуманітарну допомогу від міст-партнерів, за їхні кошти відремонтували укриття у закладах освіти, придбали комп’ютерну техніку, отримали комунальну техніку тощо. Нещодавно делегація Крефельда на чолі обербургомістром відвідала Кропивницький.
Про відновлення українських міст днями йшлося й на Нижньосілезькому форумі у польському Вроцлаві, на якому делегація Кіровоградської області та презентувала інвестиційні пріоритети Кропивницької громади. У рамках роботи форуму підписали меморандум між Кіровоградською ОВА та Адміністрацією Нижньосілезького воєводства, який передбачає відновлення інфраструктури області, збільшення двосторонньої торгівлі, залучення інвестицій в Україну.
Європейський Союз і далі продовжуватиме докладати усіх зусиль, щоб надавати допомогу Україні. У цьому запевнила Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова під час зустрічі з регіональними журналістами.
- Понад 140 мільярдів євро ЄС спрямував на підтримку України. Це військова, фінансова, гуманітарна допомога. Ми вважаємо, що Україна — майбутній член ЄС, і докладаємо максимум зусиль для просування реформ, певних законопроєктів для просування України на шляху до ЄС, - запевнила Катаріна Матернова. - Зокрема це стосується і підтримки незалежних ЗМІ та громадянського суспільства. Із 2017 року ЄС надав понад сто мільйонів євро на підтримку незалежних ЗМІ і 150 мільйонів євро на підтримку громадянського суспільства в Україні. Після закриття програм USAID всі вже думали, що цієї підтримки не буде. Але насправді ми були, є і будемо працювати в Україні.
За словами Катерини Матернової, ЄС виділила черговий транш допомоги у розмірі 10 мільйонів євро, з яких 3 - на підтримку журналістських розслідувань і місцевих ЗМІ, ще 44 мільйони євро передбачені на підтримку громадянського суспільства, з яких шість мільйонів — на підтримку жіночого лідерства та боротьбу з домашнім насиллям.
Спілкування представників ЄС з українськими медійниками дозволило більше дізнатися про Європейський Союз. Зокрема, про історію створення та організаційну будову Європейського Союзу, про перспективи вступу України в Євросоюз та солідарність і підтримку, які він надає нашій державі, про протидію дезінформації про ЄС та як пояснювати складні питання, пов’язані з ЄС, своїй аудиторії.
Як працює підтримка ЄС в Україні на локальному рівні, учасники тренінгу могли побачити в одній із черкаських шкіл, яка отримала допомогу від європейських партнерів і реалізувала кілька проєктів.
https://www.facebook.com/krrada.official