Так, передбачені.
Питання підбору підходящої роботи врегульовані статтею 46 Закону України “Про зайнятість населення”–підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється з урахуванням положень Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”. Статтею 18-1 цього Закону було передбачено, що Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій медико-соціальноїекспертної комісії (МСЕК), наявних у особи з інвалідністю кваліфікації та знань, з урахуванням її побажань. Рішення про визнання особи з інвалідністю безробітною і взяття її на облік для працевлаштування приймається центром зайнятості за місцем проживання особи з інвалідністю на підставі поданих нею рекомендаційМСЕК та інших передбачених законодавством документів.
Законом України від 19 грудня 2024 року № 4170-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” внесено зміни до Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”(введено в дію з 01 січня 2025 року).
Одна із змін стосується і вищевказаної статті 18-1. Відтепер враховуються раніше видані рекомендації МСЕК (зберігають свою чинність) та застосовуються рекомендації у сфері зайнятості, що будуть надаватися після реформування МСЕК.
Закон України від 19 грудня 2024 року № 4170-IXдоступний на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/xcqneu
Є питання щодо працевлаштування, постановки та перебування на обліку у службі зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування (контакти тут: http://surl.li/pacfp) або телефонуйте на гарячу лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером: +38 (066) 581 87 84.