Питання працевлаштування молоді, їх правильної професійної орієнтації – один з найважливіших напрямів діяльності Державної служби зайнятості. Фахівцями служби систематично проводяться різнопланові заходи, які допомагають визначити якості, вміння та навички, необхідні дляжиттєвого та професійного успіху здобувачів освіти, повідомляє Кіровоградський обласний центр зайнятості.
Так, з метою привернення уваги молоді до перспектив працевлаштування, фахівці Світловодського управління Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості днями організували зустрічіз випускниками Світловодщини. Цього разу участь у заході взяли студентипрофесійно-технічного училища №5та ВСП«Світловодський політехнічний фаховий коледж Центральноукраїнського національного технічного університету».
Начальник управління Лариса Шевченко зауважила, що розвиток місцевого ринку праці супроводжується розбіжністю між попитом і пропозицією робочої сили. За нинішніх умов чимало підприємств регіону зіткнулися з проблемою браку кваліфікованих кадрів, відсутністю або невідповідністю кваліфікаційного рівня фахівців вимогам, які необхідні для забезпечення конкурентоспроможності виробництва. Тому відповідальна підготовка молодих досвідчених кадрів – одне з пріоритетних завдань служби.Цілеспрямована профорієнтаційна робота серед молоді сприяє інформуванню майбутніх фахівців щодо широкого спектру послуг та соціальної підтримки служби зайнятості.
Консультант відділу взаємодії з роботодавцями Юлія Бруслик звернула увагу здобувачів освіти на переваги співпраці зі службою зайнятості,наприклад, можливість працевлаштування на нові робочі місця.
«Щоб допомогти молодим людям успішно стартувати на ринку праці, Державна служба зайнятості пропонує різноманітні програми підтримки. Це профорієнтація та консультації з питань працевлаштування; фінансова підтримка для створення власного бізнесу, зокрема, молодіжний мікрогрант, на який мають право отримувачі віком від 18 до 25 років;програми стажування та підвищення кваліфікації тощо», – відзначила фахівчиня.
Також розглядалося питання використання електронних сервісів ДСЗ. Учасників зустрічі поінформували, що наразі запроваджений мобільний застосунок ДСЗ, який створений з фокусом на особисту підтримку шукача роботи та забезпечення доступу до соціальних послуг.
Захід підсумувала Лариса Шевченко мотивуючими словами: «Кожен з нас – творець власного професійного майбутнього. Якщо ми вибудовуємо правильний алгоритм своїх дій, нам під силу будь-які виклики, реалізація поставлених цілей. Протягом поточного року фахівці Світловодського управління забезпечили роботою близько 100 осібз числа молоді!У прийдешньому році ми, як завжди, націлені рухатися вперед, до нових горизонтів у реалізації активних програм зайнятості для населення. Наша робота триває!»