З настанням тепла кількість пожеж в екосистемі значно зросла. Тож рятувальники невтомлюються роз’яснювати громадянам у чому полягає небезпека пожеж сухої рослинності. Щодоби підрозділи ДСНС ліквідовують десятки таких загорань, рятуючи гектари безцінного природного фонду від тотального знищення.
Серед найбільш поширених причин їх виникнення є необережне поводження з вогнем громадян та свідомий підпал сухостою. Тож щоб запобігти пожежам сухостою та нагадати мешканцям обласного центру про небезпеку рятувальники організували профілактичне відпрацювання із застосуванням квадрокоптера.
Відпрацювання проводили знову у мікрорайоні Лелеківка, аджетут неодноразово виникали пожежі сухостою та сміття на відкритих ділянках.
Під час бесід з мешканцями приватного сектору мікрорайону фахівці рятувальної справизакцентували увагу на бережливому ставленні до природи та наголосили, що на паліїв за провокування пожеж у екосистемі чекає адміністративна або кримінальна відповідальність. А також зазначили, що під час порядкування у своїх садибах, садках, полях чи городахзабороняється спалювати сміття, торішню рослинність, сухе гілля, бо це часто призводить до стрімкого розповсюдження вогню на більші території, господарчі будівлі, житлові будинки, а інколи навіть може закінчитися загибеллю людей.
А щоб застереження рятувальників краще запам’ятались людям, їм роздали листівки застережного змісту, де чітко викладені правила пожежної безпеки, повідомляє ГУ ДСНС у Кіровоградській області.