Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 29 вересня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/09/29/tsogo-roku-pozhezhi-v-ekosistemi-kirovogradschini-b-jut-rekordi-po-kilkosti-ta-masshtabah.htm
новини, 29 вересня 2023

Цього року пожежі в екосистемі Кіровоградщини б’ють рекорди по кількості та масштабах


Сьогодні, 29 вересня, заступник начальника ГУ ДСНС в області із запобігання надзвичайним ситуаціям Василь Штогрін взяв участь у брифінгу, який відбувся у Прес-центрі обласної військової адміністрації, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.


Цього року пожежі в екосистемі б’ють рекорди по кількості та масштабах, завдаючи нищівного удару безцінному природному фонду Кіровоградщини. Саме це стало предметом розмови з журналістами. 


Від початку 2023 року на території Кіровоградської області виникло1906пожеж, близько 1000з яких - у природному середовищі, що складає 52% від їх загальної кількості. Так, лише впродовж минулих двох тижнів виникло 240 таких пожеж, внаслідок яких вогнем знищено понад 70 гектарів рослинного покриву. 


Василь Штогрін навів дані статистики, згідно з якоюголовною причиною виникнення загорянь є необережне поводження з вогнем жителів області які і є власниками та користувачами земельних ділянок. 


Громадяни, незважаючи на посилення пожежонебезпечного періоду, особливо під час тривалої відсутності опадів, нехтують вимогами безпеки і недооцінюють негативні фактори погодних умов - спеку та вітер. 


Серед заходів запобігання пожежам в екосистемі, які запроваджує Головне управління ДСНС в області, у першу чергу, були названі рейдові перевірки населених пунктів із залученням представників національної поліції, екологічної інспекції та органів місцевого самоврядування. З початку року проведено 1612 рейдових перевірок, під час яких виявлено 74 випадки порушення природоохоронного законодавства. По кожному факту на винних осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення. За результатами їх розгляду на винних осіб накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів.


Також проводиться активна роз’яснювальна роботу серед населення, в тому числі, через засоби масової інформації, готуються та розповсюджуються застережні листівки, забезпечується трансляція відповідних матеріалів на телебаченні, радіо, у соцмережах, а також за допомогою офіційних інтернет-ресурсів та друкованих видань.


Підсумовуючи усе сказане, очільник інспекторського складу області закликав громадян бути вкрай обережними з вогнем та відповідальними у пожежонебезпечний період, адже від кожного з нас багато в чому залежить зменшення ризиків виникнення загорань в екосистемі. А також попередив про адміністративну та кримінальну відповідальність, передбачену чинним законодавством України, за свідомий підпал сухостою та сміття.


«Лише завдяки консолідації сил, напруженій роботі та постійній співпраці органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронців, рятувальників, лісівників та екологів, а також залучення широких кіл громадськості можливо подолати цю проблему та значно зменшити кількість пожеж у природному середовищі, а відтак, і вберегти його від тотального знищення», - підкреслив Василь Штогрін.413Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: