Підтримувати морально-психофізиологічний стан рятувальника в постійній готовності до виконання своїх прямих обов’язків – гасіння пожеж, проведення пошукових та аварійно-рятувальних робіт тощо можливо лише за умови наполегливих тренувань і фізичних навантажень. Така підготовка здійснюється на навчально-тренувальних комплексах, на полігонах і вогневих смугах психологічної підготовки в умовах, максимально наближених до екстремальних, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.
Що представляє собою вогнева смуга психологічної підготовки? Це набір спеціальних елементів, призначених для розвитку у особового складу морально-психологічних і вольових якостей, здатності оперативно мислити, вміння контролювати свої дії та швидко приймати рішення в складній обстановці пожежі або НС.
Сьогодні, 28 вересня, пройшли заняття з особовим складом АРЗ СП ГУ ДСНС в області, шести ДПРЧ м. Кропивницький, 24-ї ДПРЧ м. Бобринець, 28-ї ДПРЧ смт Компаніївка 1-го ДПРЗ та 19-ї ДПРЧ м. Новоукраїнка 4-го ДПРЗ. Зокрема рятувальники виконали такі нормативні вправи: перехід по горизонтальній естакаді із палаючою рідиною; підйом та спуск маршовими сходами, підйом та спуск по вертикальній драбині тощо.
Досвідчені рятувальники вважають, що заняття на вогневій смузі корисні не лише для початківців – вони допомагають підвищувати свій професійний рівень усім бійцям Служби порятунку.