Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 18 серпня 2021
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2021/08/18/u-bibliotetsi-imeni-chizhevskogo-vidkrijut-virtualnu-galereju-avtoportretiv.htm
новини, 18 серпня 2021

У бібліотеці імені Чижевського відкриють віртуальну галерею автопортретів


З нагоди 30-річчя Незалежності України обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського презентує віртуальний мистецький проєкт «30 Я художників Кіровоградщини».


Проєкт є продовженням лютневого вернісажу «Дзеркало самотності. Виставка автопортретів». 


Для багатьох шанувальників живопису та  постійних відвідувачів відділу мистецтв бібліотеки виставка стала не просто новою цікавою і яскравою акцією, а справжнім одкровенням. Адже багатогранний і складний жанр автопортрета в живописі та мистецтві в цілому - це явище самосвідомості художника, його заглиблення у власне Я і пізнання світу через себе. Феномен автопортрета як діалогу художника з самим собою полягає в тому, що в найпотаємніші куточки душі він допускає нас, глядачів. І через нас стає дослідником, спостерігачем і об’єктом художнього експерименту.


Протягом двох місяців у відділі мистецтв бібліотеки можна було не тільки подивитись саму виставку, а й взяти участь у майстер-класі «Автoпoртрет в стилі Пікассo» Ірини Зантарії, інтерактивному занятті «Жанри в oбразoтвoрчoму мистецтві: деталь в пoртреті» Тетяни Філіпової та Світлани Ушакової, поспілкуватись з відомими кропивницькими митцями Любoв’ю Кір’янoвoю та Валерієм Давидовим.


Тепер виставка перейшла у віртуальний формат. На сайті бібліотеки в розділі  «Віртуальні виставки» - «Віртуальні мистецькі проєкти» можна побачити виставку автопортретів «Дзеркало самотності».


На ній представлені автопортрети 30 художників. Галерею складають живописні, графічні та скульптурні роботи, створені авторами з 1947 по 2021 рік.


Презентація віртуального мистецького проєкту відбудеться у відділі мистецтв ОУНБ імені Дмитра Чижевського 20 серпня о 12.00. Обговорюватимуться теми творчого життя Кіровоградщини, мистецького краєзнавства, образотворчого мистецтва у Всесвітній мережі тощо.


952Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: