У 2017-2019 роках Кропивницький витратив на енергоефективність 1,8 мільйонів гривень. Про це повідомила аналітикиня Центру спільних дій Марія Квіцінська.
«Це свідчить, що попри невелике фінансування місцева влада цих міст активно просуває енергетичну політику за європейськими стандартами», – каже Марія Квіцінська.
Для порівняння у 2017- 2019 роках на заходи енергоефективності із міського бюджету Харкова витратили майже 144,6 мільйонів гривень, в Рівному – 110, а у Вінниці – 80,5.
У своєму дослідженні вона аналізувала ефективність місцевих влад обласних центрів у житлово-комунальній сфері. Дані про витрати із міського бюджету на енергоефективність надіслали 16 із 24 облцентрів.
На думку Марії Квіцінської, великі суми виділені на фінансування сфери ЖКГ із міського бюджету не обов’язково означають, що ці гроші використовуються ефективно.
“У країнах з розвиненим місцевим самоврядуванням влада на місцях, зокрема підвищення енергоефективності та використання більш екологічних джерел енергії. Розвиток цих напрямків має багато переваг як для окремого жителя міста, так і для економіки регіону в цілому. Перш за все, це призводить до зниження витрат на комунальні послуги та зменшення викидів парникових газів в навколишнє середовище”, – стверджує Марія Квіцінська.
Аналітикиня вважає, що містам для економії бюджетних коштів, які витрачаються було б вигідніше краще планувати витрати коштів у сфері і співпрацювати із міжнародними донорами, які би допомагали модернізувати енергоефективність осель і комунальної сфери.