Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 24 лютого, 16:51
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2020/02/24/naichastishe-onlain-kupujut-pobutovu-tehniku-ta-elektroniku.htm
новини, 24 лютого, 16:51

Найчастіше онлайн купують побутову техніку та електроніку


З 7 млн ​​інтернет-користувачів в Україні, які здійснюють покупки онлайн, 45% купують побутову техніку та електроніку. Середній чек в цій категорії на OLX за останні 3 місяці склав 2 190 грн. Що купують українці онлайн і скільки на це витрачають - в аналітиці GfK і OLX.


Статус «онлайн»: хто купує в Інтернеті

Зустріти в Україні людину, в житті якої немає статусу «онлайн» - не так просто, адже за даними GfK в нашій країні Інтернетом користуються близько 70% населення у віці від 16 років. Третина з них, а це понад 7 млн ​​людей, здійснює покупки, не виходячи з дому.


Найактивніші інтернет-покупці - у віці від 26 до 35 років, тому цілком логічно, що і «сидять» онлайн вони найчастіше не вдома за комп'ютером. Статистика OLX говорить про те, що 55% всіх щомісячних відвідувань платформи в товарних категоріях відбувається з додатків, мобільною версією користуються 20%, а на десктоп припадає 25% відвідувань. Аудиторія покупців в мережі по країні зростає - у 2019 на OLX заходили в середньому 3,5 млн раз в день, що на 10% частіше, ніж рік тому.


Що купують в мережі

Серед товарів, які найчастіше купують онлайн, лідерами залишаються побутова техніка та електроніка. За даними GfK за жовтень 2019, дані товари купують 45% українських інтернет-споживачів. При цьому в більшості випадків замовляють дрібну техніку для будинку (міксери, фени, праски), смартфони, планшети та інші гаджети. Дані OLX підтверджують тенденцію: оголошення в категорії електроніки отримали найбільше відгуків за рік - понад 34,5 млн. При цьому на кожну пропозицію відповідали в середньому 3,6 раза, а середня сума покупки в останні 3 місяці року склала 2 190 грн.


На другому місці за популярністю в Інтернеті - одяг, його купує 41% українських онлайн-шоперів. Косметика і парфумерія закриває топ-3 - 34% серед всіх, хто робить покупки в Інтернеті. На OLX одяг ще й лідирує за кількістю оголошень - в 2019 їх було понад 13,4 млн, при цьому обсяг пропозицій і відгуків на одяг, взуття, косметику та парфумерію збільшився до кінця року. Водночас середній чек в категорії склав 830 грн.


Стало відомо про товари, які українці хотіли б купувати онлайн, але поки не мають можливості. Серед найпопулярніших відповідей медичні препарати, замовлення доставки готових страв, харчові продукти, взуття та книжки в друкованому вигляді. Що стосується останніх, то в OLX є хороші новини для охочих поповнювати домашню бібліотеку: у 2019 році кількість виставлених на продаж книжок зросла на 16% і склала понад 580 700 екземплярів.


Куди доставити покупку?

Найчастіше українці забирають покупки в офісі кур'єрської служби - показали результати опитування GfK. При цьому зменшилася кількість тих, хто користувався послугами кур'єрів від магазину, а також тих, хто взагалі не отримував товари через службу доставки. За рік на платформі OLX стало у два рази більше продавців, які користуються послугою OLX Доставка: у 4 кварталі 2018 їх було 112 940, а в кінці 2019 - вже 238 600.


У минулому році найчастіше з Доставкою "подорожувала" електроніка - на неї припало 40% усіх відправлень, або понад 577 000. На другому місці опинився одяг - 21% відправлень, або 305 200. Дитячі товари пересилали в 16% випадків - 230 700 раз. Середня відстань, на яку відправляли товари, склала 330 км.


Довідка про компанію

OLX — один з найбільших онлайн-бізнесів в Україні. База ресурсу налічує понад 13 млн оголошень і щомісяця поповнюється більш ніж на 4 млн нових пропозицій. За даними Gemius cервіс є найбільш відвідуваним в країні після Google, Youtube і Facebook. Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX мінімум раз на місяць.


Сервіс входить в ТОП-10 найбільш відвідуваних торговельних майданчиків світу. А мобільний додаток OLX встановлений на кожному третьому українському смартфоні та займає першу позицію в категорії "Купівлі" для IOS і Android за даними SimilarWeb.


На OLX за рік продається товарів на більш ніж 1 млрд доларів, а це половина річного обороту ринку e-commerce в країні.


140Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: