Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 24 січня, 16:29
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2020/01/24/mon-predstavilo-novu-sistemu-finansuvannja-vuziv.htm
новини, 24 січня, 16:29

МОН представило нову систему фінансування вузів


Міністерство освіти і науки в п'ятницю представило нову систему фінансування вищих навчальних закладів, пише ukr.lb.ua. 


Заступник міністра Єгор Стадний на брифінгу розповів, що до 2020 року фінансування майже на 100% залежало від кількості студентів. Тепер додаються додаткові показники.


"Коли абітурієнтів було багато (рік 2005-2007), ніхто проблем не відчував. Як тільки кількість студентів почала зменшуватися (з 2005 року вдвічі скоротилася кількість студентів), почали відразу з'являтися проблеми з фінансуванням, і університети кожну вступну кампанію намагаються зарахувати якомога більше студентів. Іноді їм доводиться закривати очі на їхні бали", - сказав Стадний.


Нових показників буде шість.


1. Регіональний коефіцієнт.


"Довгий час університети в регіонах були недофінансовані, адже ні для кого не секрет, що абітурієнти вибирають великі міста. Університети в менших містах не винуваті, що вони розташовані в менш привабливих населених пунктах. Тепер система фінансування допомагає регіональним університетам".


Для Києва коефіцієнт складе 1, для Харкова і Львова - 1,03, для інших обласних центрів - 1,07.


2. Масштаб.


"Уперше уряд говорить мовою економічних стимулів: об'єднуйтеся. Якщо університети об'єднуються, вони починають отримувати більше грошей".


3. Кількість студентів.


"Вага цього показника знижується і через три роки становитиме менш ніж 50%. Усередині цього показника є певний стимул, адже держава за одного студента на технічній спеціальності буде давати грубо кажучи на 60% більше фінансування, ніж за студента економічних спеціальностей, гуманітарних. Ми стимулюємо технічні університети не втрачати свій профіль, вкладатися в технічні, інженерні спеціальності, яких не вистачає".


4. Залучені гранти або інвестиції.


"Якщо хтось університету довірив гроші, це показник високої репутації. Держава повинна звертати увагу на це і винагороджувати".


5. Міжнародні рейтинги.


"Якщо наш заклад потрапляє в міжнародний рейтинг, він отримує підвищений коефіцієнт".


6. Працевлаштування випускників (з 2021 року).


"Якщо випускники університету будуть працевлаштовуватися на посадах, які вимагають кваліфікації вищої освіти, університет отримуватиме більше фінансування. Умовно кажучи: якщо людина після університету через 2-3 роки працює на касі супермаркету - це не те місце, де застосовується кваліфікація вищої освіти".


За словами заступника міністра, в 2020 році 54 вузи в результаті реформи втратять частину фінансування, але інші 94 або збережуть, або отримають більше. Для деяких ВНЗ приріст складе до 50 млн гривень.


Загалом фінансування всіх 136 вузів і 12 їх філій з окремими кошторисами в 2020 році отримають від 95% до 120% минулорічного бюджету.


198Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: