Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 16 січня, 10:30
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2020/01/16/na-kirovogradschini-vstanovleno-nevidpovidnist-17-zrazkiv-masla-vimogam-chinnogo-zakonodavstva.htm
новини, 16 січня, 10:30

На Кіровоградщині встановлено невідповідність 17 зразків масла вимогам чинного законодавства


Спеціалісти Держпродспоживслужби Кіровоградської області здійснюють планові та позапланові перевірки закладів освіти та торговельних закладів області щодо дотримання вимог чинного законодавства в сфері безпечності харчових продуктів. Під час заходів контролю відбираються зразки харчової продукції для проведення лабораторних досліджень - повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужбив Кіровоградській області .


Так протягом 2019 року під час проведення перевірок дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів (Вільшанський, Гайворонський, Голованівський, Знам’янський, Новомиргородський, Новоукраїнський та Онуфріївський райони, м. Світловодськ) і торговельних закладів (Долинський, Компаніївський, Новгородківський та Новоукраїнський райони, м. Кропивницький) було відібрано наступні зразки масла:


- масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 73% виробництва ТОВ «Богодухівський молзавод», Харківська область;


- масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 72,6% виробництва ДП «Старокостянтинівський молочний завод», Хмельницька область;


- масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 73% виробництва ТОВ «ЕНЕЙ», Житомирська область;


- масло солодковершкове «Екстра» з вмістом жиру 82,5% виробництва ТОВ «Інтер-мол», Дніпропетровська область;


- масло «Селянське» вагове з вмістом жиру 72,5% виробництва ТОВ «Хеппі Мілк Плюс», Київська область;


- масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 73% виробництва ТОВ «Вівальді Д», Хмельницька область.


Відповідно до експертних висновків державних лабораторій Держпродспоживслужби в 12 зразках (п’яти від ДП «Старокостянтинівський молочний завод», трьох від ТОВ «ЕНЕЙ», двох від ТОВ «Богодухівський молзавод» та по одному від ТОВ «Інтер-мол» і ТОВ «Вівальді Д») виявлено невідповідність вимогам нормативної документації (ISO 17678:2010) за тригліцеридним складом молочного жиру. Це є порушенням ст. 32, 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та фальсифікацією продукту. До того ж п’ять зразків (два від ТОВ «Богодухівський молзавод», по одному від ТОВ «Хеппі Мілк Плюс», ТОВ «ЕНЕЙ» та ДП «Старокостянтинівський молочний завод») не відповідають вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови» за фактичними мікробіологічними показниками, причиною чого могло стати недотримання технології виробництва або порушення температурного режиму під час зберігання та реалізації.


Рішеннями Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області обіг масла зазначених виробників в закладах освіти та торговельних закладах було припинено. З метою вжиття заходів відповідно до вимог чинного законодавства проінформовано Головні управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Харківській та Хмельницькій  областях і Держпродспоживслужбу України.


Варто зауважити, що фальсифікація масла зазначених виробників вже виявлялася раніше, про що повідомлялося на нашому сайті за цим і цим  посиланнями. Також про це було поінформовано керівників навчальних закладів та управління (відділи) освіти. Перевірки закладів освіти та торговельних закладів області з лабораторним контролем тривають.

 
фото - llkharkov.ua                                       


494Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: