Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 7 листопада 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2019/11/07/u-kropivnitskomu-obgovorili-proekt-trudovogo-kodeksu.htm
новини, 7 листопада 2019

У Кропивницькому обговорили проект Трудового кодексу


Нещодавно HR-менеджери провідних підприємств області, у рамках засідання HR-клубу у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості, обговорили  можливі перспективи щодо прийняття нового Кодексу законів про працю. На сьогодні, Кодекс законів про працю від 1971 року є застарілим та невідповідним сучасним умовам, в ньому відсутні дієві механізми контролю виконання встановлених норм для захисту соціально-економічних прав та інтересів працівників - повідомляє Яна Шевченко, заступник начальника відділурекрутингу Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості.


Юлія Моторна, засновниця HR-школи у м. Кропивницькому, підтримує думку щодо узаконення сучасних форм зайнятості – фрілансу та сезонних робіт: «Такі форми зайнятості, як фріланс та сезонні роботи, все більше цікавлять претендентів. Попит на подібну роботу, зі сторони кандидатів, за 7-8 років виріс більш, ніж в 10 разів. Зараз, незважаючи на поширеність цієї форми зайнятості, такі співробітники фактично нічим не захищені, можуть покладатися тільки на порядність роботодавця. Разом з тим, передбачається імперативність письмового трудового договору, що також повинно служити кращій захищеності прав найманих працівників. Але, паралельно з цим, потрібно проводити широку просвітницьку роботу про важливість офіційного працевлаштування серед претендентів. Опитування свідчать, що респонденти, особливо з числа молодих фахівців, не вважають наявність такої умови значущою».

Крім того, HR-менеджери обговорили можливості збільшення оплачуваної відпустки. Вікторія Андрущенко, HR-менеджер ТОВ «ГрейсАгро», зазначила, що питання ймовірного збільшення оплачуваної відпустки з 24 до 28 днів є неоднозначним: «З одного боку, збільшення відпустки – досить поширена світова практика, й експерти практично одностайно кажуть, що втомлений співробітник – неефективний співробітник. Але варто враховувати й той факт, що більше третини респондентів, фактично, відпочивають менше 24 днів: 33% декларують відпустку від 8 до 14 днів, 8% – 7 днів і менше. У сучасних умовах багато хто робить вибір на користь заробітку, а не відпочинку. Але, з огляду на світові тенденції, темп змін, особливості цінностей молодого покоління, збільшення часу для відпочинку – це позитивна практика, яка в довгостроковій перспективі повинна принести користь роботодавцям».


Учасники засідання домовилися повторно розглянути нововведення після їх прийняття на законодавчому рівні, а поки що наступна тема засідання: «Як оцифрувати ефективність роботи HR-менеджера».282Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: