Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 21 жовтня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2019/10/21/golova-oblradi-poprosiv-prem-er-ministra-nedopustiti-zupinku-vidobutku-uranu-na-kirovogradschini.htm
новини, 21 жовтня 2019

Голова облради попросив прем'єр-міністра недопустити зупинку видобутку урану на Кіровоградщині


Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко звернувся з листом до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася навколо державного підприємства «СхідГЗК», повідомляється на сайті облради. 


На сьогодні підприємство працює в складних фінансово-економічних умовах, які пов'язані з директивно встановленою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зниженою ціною реалізації уранового оксидного концентрату, який виробляє комбінат. Ціна 75 доларів США за 1 кг концентрату природного урану не покриває навіть собівартість виробництва, що, у свою чергу, неминуче позначилось на забезпечені виробництва самими необхідними матеріалами, запасними частинами та іншими ресурсами та унеможливлює виконання виробничої програми підприємства.


Економічною службою зазначеного державного підприємства прораховано, що робота комбінату в такому режимі, в кращому випадку, принесе збитки в розмірі 600 мільйонів гривень на кінець року, але більш реальна перспектива - це зупинка стратегічно важливого для Кіровоградщини та енергонезалежності держави в цілому підприємства вже у жовтні поточного року.


Єдине правильне рішення - реорганізація державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” шляхом приєднання до державного підприємства “НАЕК “Енергоатом”, що створить вертикально-інтегроване підприємство від видобутку уранової сировини до виробництва електроенергії на АЕС України.


Олександр Чорноіваненко звернувся до Прем’єр міністра України з проханням терміново розпочати процес реорганізації, для недопущення припинення роботи комбінату і видобутку урану.


213Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: