Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 21 серпня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2019/08/21/oblasne-upravlinnja-sbu-podaruvalo-kilka-eksponativ-do-kimnati-muzeju-pam-jati-represovanih-radjanskoju-vladoju-.htm
новини, 21 серпня 2019

Обласне управління СБУ подарувало кілька експонатів до кімнати-музею «Пам’яті репресованих радянською владою»


Управління СБУ в Кіровоградській області подарувало кілька експонатів до кімнати-музею «Пам’яті репресованих радянською владою», яку нещодавно було відкрито у приміщенні Державного архіву Кіровоградської області, повідомляє прес-група УСБУ в Кіровоградській області.


Одна із експозицій, що представлена у вигляді інсталяції робочого місця чекіста, який був учасником репресивно-каральної політики радянської влади, поповнилась яскравим біографічним альбомом керівника «Надзвичайної Комісії по боротьбі з контрреволюцією» та організатора «червоного терору» - Фелікса Дзержинського.


В альбомі представлено не тільки біографічні дані та фото «грозыбуржуазии», але й фотокопії публікацій радянських видань, документів, розпоряджень та постанов, згідно яких чинилися провокації, арешти, конфіскації, масові виселення та розстріли безвинних громадян.


Також, обласне управління СБУ поповнило виставкові стенди кімнати-музею копіями документів однієї із архівних кримінальних справ часів тоталітарного режиму, яка зберігається у фондах архіву УСБУ в Кіровоградській області. 


За матеріалами справи у якості підозрюваних у контрреволюційній діяльності проходить сорок п’ять осіб, які представляли різні соціальні верстви. З них, за Постановою Єлисаветградської повітової надзвичайної комісії у лютому 1921 року розстріляно п’ятнадцять мешканців Єлисаветграда, нібито, за участь у підпільній білогвардійській організації і підготовку до збройного повстання з метою повалення Радянської влади на території від міста Новоукраїнка (тоді Херсонсько-Миколаївської губернії) до міста Синельниково на лівобережній Катеринославщині.


Матеріали архівно-слідчої справи свідчать про те, що більшість протоколів обшуків були сфабриковані та показання деяких осіб, які мали дворянське походження,надані під жорстким тиском чекістів.


Ознайомитись із копіями архівних документів можна в кімнаті-музеї «Пам’яті репресованих радянською владою» у приміщенні Державного архіву Кіровоградської області по вулиці Чорновола 1г. Оригінали матеріалів зберігаються в архіві Управління СБУ в Кіровоградській області за адресою: Кропивницький, вул. Дворцова,9. 257Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: