Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 3 червня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2019/06/03/vidsogodni-nabula-chinnosti-nova-redaktsija-ukrainskogo-pravopisu.htm
новини, 3 червня 2019

Відсьогодні набула чинності нова редакція українського правопису


Відсьогодні нова редакція українського правопису набула чинності, тепер Міністерство освіти рекомендує використовувати норми, прописані в цій редакції, повідомляє ukr.lb.ua.


На сайті відомства вже опубліковано повну версію нової редакції українського правопису, яка складається з 282 сторінок. Усі нові норми та правила рекомендуються до застосування у всіх сферах суспільного життя.


Новий проект українського правопису розробляла ще з 2015 року Національна комісія з питань правопису, до складу якої увійшли фахівці мовознавчих установ Національної академії наук України і представники ВНЗ з різних регіонів України.


Серед змін:


- написання разом слів з першим іншомовним компонентом (напр.: архі, гіпер-, міні-, віце-, екс-);


- роздільне написання частки "пів" від імені іменником (напр.: пів години, пів яблука, пів Європи);


- написання російських прізвищ, які закінчуються на -ой через -ий (напр.: Донской на Донський, виняток Толстой);


- тепер допускається варіативність у написанні слів іноземного походження. Зокрема, використання букв "г" и "ґ", буквосполучень "ау" і "ав", буквосполучення "th" у словах грецького походження можна передавати буквою "т" замість "ф" (напр.: кафедра - катедра);


- передбачається використання в деяких словах української літери "и" на початку і в кінці слів замість "і" (укр.) (напр.: ірод - ирод, радості - радости).


"Сучасна редакція Українського правопису повертає до життя деякі особливості правопису 1928 року, які є частиною української орфографічної традиції і поновлення яких має сучасне наукове підґрунтя", - наголошено в передмові до документа.


Водночас, коли комісія розробляла нову редакцію правопису, вона керувалася розумінням того, що і мовна практика української другої половини ХХ ст. -початку XXI століття вже стала частиною української орфографічної традиції.


На цей момент у міністерстві ще розробляють план, де буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.


Нагадаємо, 22 травня Кабмін затвердив постанову № 437 "Питання українського правопису", якою схвалено нову редакцію українського правопису. Міністерство освіти і науки України винесло проект нової редакції українського правопису на громадське обговорення в 2018 році.


1155Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: