Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 17 квітня, 10:16
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2019/04/17/na-kirovogradschini-vidbulos-publichne-obgovorennja-sotsialnih-prav-vnutrishno-peremischenih-osib.htm
новини, 17 квітня, 10:16

На Кіровоградщині відбулось публічне обговорення соціальних прав внутрішньо переміщених осіб


Днями, у приміщенні громадського офісу Кіровоградської облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Реалізація прав внутрішньо переміщених осіб на соціальний захист, охорону здоров’я та права на працю в Кіровоградській області» - повідомляє Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості.


Ініціаторами проведення зустрічі стали громадські організації, що опікуються питаннями соціального захисту внутрішньо переміщених осіб: ГО«Десяте квітня», що реалізує в області проект «Правова допомога ВПО та розширення прав і можливостей громад на півдні України та в місті Кропивницький» у співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців, а також  ГО «Об’єднання переселенців «Квітень 2014».


До обговорення піднятої теми долучилися представники департаментів соціального захисту населення, охорони здоров’я облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в області та обласного центру зайнятості.


Інтереси внутрішньо переміщених осіб на заході представляли Валентина Чугуєвець, голова ГО «Центр громадської активності «Перемога» (м. Олександрія), Юлія Блажевич, юрист обласного представництва ГО «Вінницька правозахисна група» та громадська діячка Валентина Кулачко.


За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, з березня 2014 року до центрів зайнятості Кіровоградської області звернулось 1835 ВПО, статусу зареєстрованого безробітного набули 1373 громадянина, працевлаштовано 623 переселенці, 300 ВПО узяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.


Станом на 01 квітня 2019 року соціальні послуги в центрах зайнятості області отримували 54 безробітних з числа ВПО.


Зі слів Богдана Стояна, під час засідання відбулось неформальне обговорення питань порядку денного: жваве обговорення викликали найбільш актуальні питання соціального захисту, пенсійного забезпечення та забезпечення права на працю ВПО. Представники неурядових організацій отримали відповіді на низку питань, що цікавлять ВПО. Голови цих організацій взяли на себе обов’язок донести отриману інформацію безпосередньо до ВПО.


Богдан Стоян запропонував, а організатори круглого столу підтримали, пропозицію щодо проведення таких зустрічей не тільки в обласному центрі, а й в районах та містах області. У результаті зустрічі учасники заходуприйшли до висновку про проведення незабаром такого заходу в м.Олександрія.


202Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: