Саме такий розмір грошової компенсації за завдану моральну шкоду змогла відсудити
родина загиблого машиніста насосних установок Миколи Келембета у комунального підприємства,
де він працював та загинув, КВКП «Водограй», що розташоване в смт Власівка на
Світловодщині.
Представники підприємства в суді намагались довести, що машиніст рятуючи напарницю Наталю Прудченко, яка знепритомніла, сам не виконав запобіжні заходи, щоб убезпечитись від загибелі. Але надати суду документальні свідчення, що обладнання, а зокрема система припливно-витяжної вентиляції каналізаційної-насосної станції взагалі на станції існує не змогли. Тобто люди фактично не мали засобів для порятунку. Тож суд першої інстанції зобов’язаввиплатити грошову компенсацію родині загиблого машиніста Келембета у розмірі 70 тисяч гривень.
На початку прес-конференції правозахисник, керівник громадської організації «Українська правозахисна агенція» Павло Дейнеко нагадав, що йдеться про трагедію, яка сталася 19 червня 2016 року. Тоді машиністи насосних установок КВКП «Водограй» отруїлися шкідливими речовинами у приміщенні приймального резервуару каналізаційної насосної станції (КНС) №3 КВКП «Водограй», де вони намагалися вручну очистити забиті решітки прийомного резервуару.
Коли на місце трагедії прибули лікарі швидкої допомоги, вони одразу констатували смерть Миколи Келембета, а Наталю Прудченко доправили в реанімаційне відділення Світловодської центральної районної лікарні, де жінка невдовзі померла. За висновком медиків смерть наступила в результаті отруєння сірководнем (газ, який утворюється при гнитті залишків рослинних і тваринних організмів та розкладу інших органічних речовин).
Адвокат родини загиблого Миколи Келембета Анна Пахомова додала, що відповідно до Акту проведення спецрозслідування нещасного випадку, що було проведено Управлінням Держпраці у Кіровоградській області, основними причинами групового нещасного випадку стали перевищення гранично допустимого рівня небезпечних та шкідливих виробничих факторів, викликані відсутністю системи примусової приливно-витяжної вентиляції в приміщенні резервуару каналізаційної насосної станції, а також допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці.
Крім того, за результатами проведених перевірок було виявлено 70 порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці. Також, актом проведення спецрозслідування нещасного випадку встановлено і осіб, діяння яких призвели до нещасного випадку і гибелі людей. Серед цих осіб вище керівництво КВКП «Водограй» зокрема директор Подольський А.П.
За даним фактом Світловодським відділом поліції ГУНП України було внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей).
Однак, за інформацією правозахисниці Анни Пахомової, окрім порушення норм охорони праці, до загибелі працівників КВКП «Водограй» призвів і ряд порушень екологічного законодавства, які виявила Держекоінспекція України в ході планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства одним з найбільших промислових підприємств Власівки, зокрема приватного підприємства Віктор і К «Королівський Смак».