Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: афіша
Автор: Лариса Семенова, відділ соціокультурної діяльності
Дата: 20 вересня 2021
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/poster/2021/09/20/chudo-ikoni-revutskoi-bozhoi-materi.htm
афіша, 20 вересня 2021

Чудо ікони Ревуцької Божої Матері

Лариса Семенова, відділ соціокультурної діяльності


…У Вербну неділю, 30 вересня 1819 року, під час святкового богослужіння в Миколаївській церкві села Величківки Ольвіопільського повіту Херсонської губернії з очей Страсної ікони Пресвятої Богородиці потекли сльози…


Так починається дослідження проявлення, яке зробили протоієрей, настоятель компаніївського храму Святої мучениці Вікторії отець Євген Гуменюк та кандидат економічних наук і лауреат премії імені Володимира Ястребова Анатолій Пивовар.


Тоді, більше 200 років тому, після звістки про чудо до ікони Божої Матері з усіх куточків тодішньої Херсонської губернії поспішили люди. Йшли з мольбами про допомогу і зцілення, і отримували їх. Після ретельного вивчення справи Святійший Синод повелів закрити ікону склом, допускати до неї людей, але одночасно не говорити про її чудотворність. Якщо ж випадки зцілення відбуватимуться, ставити єпархіальне начальство до відома.


Дослідники провели величезну роботу. Вони зібрали сотні архівних документів: рапорти священнослужителів, укази Синоду, списки людей, які отримали зцілення, описи хвороб та результати молитов перед іконою, а потім і свідчення тих, хто все це бачив. Дізналися історію возведення у Величківці церкви та її подальшу долю, про саме село, яке згодом стало містечком. Багато цікавої інформації священик та науковець знайшли про саму ікону: час її написання, використані матеріали, особливості зображення Богоматері, переміщення Страсної ікони Пресвятої Богородиці, появи її списку тощо. 


Історія напрочуд захоплююча! Дізнатися її можна з книги «Добровеличківська чудотворна ікона Божої Матері, названа Ревуцькою».


Презентація дослідження відбудеться 21 вересня о 14.00 у відділі мистецтв ОУНБ імені Дмитра Чижевського. Представить книгу один з авторів – протоієрей отець Євген Гуменюк.2577Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: