Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: політика
Автор: ГМ ОПОРА
Дата: 11 травня 2022
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/politics/2022/05/11/opora-jak-pratsjujut-mazhoritarniki-z-kirovogradschini-pid-chas-voennogo-stanu.htm
політика, 11 травня 2022

ОПОРА: Як працюють мажоритарники з Кіровоградщини під час воєнного стану

ГМ ОПОРА


Більшість народних депутатів від Кіровоградщини в умовах дії режиму воєнного стану продовжують активну діяльність. Парламентарі переважно зосереджуються на двох напрямках: законотворчості та організації гуманітарної допомоги. Про це повідомляється в дослідженні ГМ ОПОРИ. 


Дослідження ОПОРИ враховує діяльність п’яти народних депутатів з Кіровоградської області: Олександра Дануци (ОВО №99, фракція «Слуга народу»), Ігоря Мурдія (ОВО №100, фракція «Слуга народу»), Юрія Кузбита (ОВО №101, фракція «Слуга народу»), Олеся Довгого (ОВО №102, позафракційний) та народного депутата, обраного в окрузі №103 від партії «Слуга народу», а з 1 лютого нинішнього року позафракційного Олега Воронька. 


Законодавча діяльність

24 лютого 2022 року відбулося голосування щодо затвердження Указу Президента про введення воєнного стану в Україні. Четверо нардепів із Кіровоградщини — Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Олесь Довгий та Олег Воронько підтримали це рішення, а Юрій Кузбит не голосував занього. Натомість у соцмережах Кузбит розмістив ролик із зверненням Володимира Зеленського про введення воєнного стану в Україні. 


Народні депутати з Кіровоградщини продовжують працювати над законопроєктами та публікують у соцмережах дописи про роботу Верховної Ради. 


Серед народних обранців із Кіровоградської області найбільш активно подавав законопроєкти Олександр Дануца. За період дії воєнного стану (тут і далі щодо законотворчої роботи депутатів використано дані сайту Верховної Ради України станом на 5 травня 2022 року) він долучився до розробки 19 законопроєктів, у тому числі про дистанційні засідання парламенту (7129), встановлення винагород за добровільно передану військовим бойову техніку держави-агресора (7229), забезпечення участі цивільних осіб у захисті України (7116).


Юрій Кузбит став спіавтором шести законопроектів. Більшість із них стосувалися внесення змін до бюджету України. Також депутат долучився до написання постанови про визнання дій росії геноцидом (7276) тощо. 


Олег Воронько долучився до трьох законопроектів, зокрема, щодо внесення змін до Податкового кодексу під час дій воєнного стану (7137-д) та постанови про визнання дій росії геноцидом (7276). 


Співавторами лише одного закопроекту стали Ігор Мурдій та Олесь Довгий. Перший із них долучився до ініціативи щодо дистанційних засідань парламенту, а інший нардеп запропонував обмежити обіг лікарських засобів, виготовлених у росії та білорусі (7313).


Координація надання гуманітарної допомоги

Іншим важливим напрямком діяльності нардепів стала координація надання населенню гуманітарної допомоги. Наприклад, народний депутат Олександр Дануца придбав холодильник для громадської організації і метал для протитанкових їжаків, а також сприяв доставці вантажу й закупівлі квадрокоптера.    


Також політик написав у Facebook про купівлю кількох автомобілів для військових. 


 


У квітні Олександр Дануца анонсував у соцмережах, що готовий безкоштовно надати власний недобудований будинок для переселенців. Дім розташований у Кропивницькому на Старій Балашівці. Наразі в приміщенні немає внутрішніх робіт — політик зазначив, що готовий допомогти зробити ремонт. У соцмережах ця подія викликала бурхливе обговорення. 


Нардеп запропонував проживання кільком родинам, для яких він за власний кошт зробить ремонт. Згодом Олександр Дануца оприлюднив фото трьох сімей із Харкова, які проживатимуть у приміщення після завершення ремонтних робіт. 
Ігор Мурдій також долучався до гуманітарної допомоги. У соцмережах він зазначив, що серед вантажів, які він зустрічав і про які домовлявся, — різноманітні продукти харчування (у тому числі довгого терміну зберігання), багато дитячої їжі, засоби особистої гігієни, одяг, взуття тощо.

Олесь Довгий у соцмеpежах активно повідомляє пpо допомогу військовим, пеpеселенцям, медикам, а також пpо ствоpення споpуд для захисту пам’яток Києва. Політик написав, що у лютому-квітні за його спpияння Збpойним Силам Укpаїни пеpедали позашляховик, ліки й аптечки, а  pодинам вимушених пеpеселенців подаpували понад 2000 поpтфелів. Олесь Довгий pазом із однодумцями відпpавляли гуманітаpні вантажі в Запоpіжжя, Хаpків та Чеpнігів. 

Знайти інформацію про гуманітарні ініціативи обраного від 101 виборчого округу Юрія Кузбита та нардепа від округу №103 Олега Воронька не вдалося. Політики не писали про надання гуманітарної допомоги у Facebook.

5569Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: