Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: політика
Автор: Вікторія Талашкевич, фото - Віталій Ніколенко
Дата: 21 серпня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/politics/2019/08/21/oleksandra-danutsa-na-sogodni-pensija-schonaimenshe-mae-buti-pririvnjana-do-minimalnoi-zarobitnoi-platni-.htm
політика, 21 серпня 2019

Олександра Дануца: «На сьогодні пенсія, щонайменше, має бути прирівняна до мінімальної заробітної платні»

Вікторія Талашкевич, фото - Віталій Ніколенко

Медіа-група «Прайм Тайм» починає серію публікацій, що присвячені роботі новообраних народних депутатів. Планується записати інтерв’ю, у тому числі у відео-форматі, а також створити лонгріди для того, щоб познайомити виборців із планами нардепів, обраних від Кіровоградщини.


Ми назвали цей проект «
Запитай депутата», а питання для інтерв’ю збираються від підписників чат-бота «Помічник виборця». Перша розмова – із народним депутатом від Кропивницького Олександром Дануцою, який балотувався до Верховної ради від партії «Слуга Народу» і переміг на 99-му виборчому окрузі.


-
  Почнемо з питань, які поставили відразу кілька читачів через чат-бота, а це означає, що це їх досить сильно турбує. Отже, чи плануєте Ви відкривати громадську приймальню, як вона працюватиме і чи будете Ви вести особистий прийом?

-
  Громадська приймальня працює зараз, і вона працювала під час виборчої кампанії за адресою вул. Гоголя, 99. Туди можна звертатися і з письмовими зверненнями, на які ми будемо письмовоо відповідати, і там можна записатися на прийом та дізнатися, в який день та час буде мій особистий прийом. Щонайменше раз на місяць я буду робити особистий прийом там же, за адресою вул. Гоголя, 99.

ДИВІТЬСЯ ЛОНГРІД ІЗ ВІДЕО ТА АВТОРАМИ ПИТАНЬ

-
  Також наших підписників цікавить, скільки у вас буде помічників, а також, чи плануєте Ви проводити публічні звіти про свою діяльність?


-
  Скільки буде помічників на сьогодні сказати складно. Їх буде стільки, скільки буде потрібно. На сьогодні я вже домовився про співпрацю із кількома активними, професійними людьми. Думаю, їх буде більше. Щодо звіту, звичайно, він буде публічним, у тому числі його можна буде подивитися по телебаченню, прочитати у соціальних мережах.


-
  Які проблеми Кіровоградщини Ви вважаєте найбільш болючими?


-
  Проблем, які стосуються нашого регіону і міста Кропивницького, від якого мене обрали, дуже багато. В основному, вони типові для всієї країни. Що стосується того, що не є досить поширеним в Україні, то це поганий стан довкілля. Стан, пов’язаний з тим, що у нас на території знаходяться шахти, де добувається уранова руда. Унікальні шахти, яких немає ніде інде. Але через це показники захворювань, зокрема серед населення у самому Кропивницькому у частині онкозахворювань, зашкалюють. І фахівці це пов’язують із радіаційним фоном та наслідками видобування урану. Мій колега і друг, Костянтин Яриніч, народний депутат минулого скликання, став ініціатором розробки екологічної програми із радіаційного захисту. Проте, на жаль, програма «застрягла» в Уряді. Тому я докладу усіх зусиль, щоб вона була Урядом прийнята і буду ініціатором законопроекту, щоб на законодавчому рівні забезпечити спеціальний екологічний статус для міста Кропивницький. Закон матиме за мету цілий ряд заходів, що стосуються і моніторингу, і діагностики, і безкоштовних професійних оглядів. Я переконаний, що мешканці Кропивницького мають отримувати спеціальні доплати через шкідливість середовища, в якому проживають. Як люди будуть ці доплати використовувати – чи на ліки, чи на кращі продукти харчування, - то вже їх справа. Але держава має нести відповідальність, у тому числі фінансову відповідальність за людей, які мешкають у Кропивницькому та працюють на шахтах тут і у Смоліно та Новокостянтинівці.


-
  Які Ви ставите перед собою задачі на перші 100 днів роботи у Парламенті?

-
  За перші 100 днів я планую вивчити, як відбувається робота законотворця. Звичайно, ми пройшли непогане навчання у Трускавці, але я продовжую вчитися, і протягом перших тижнів потрібно буде розібратися і побачити, як це працює «зсередини». Вже є кілька законопроектів, які я як підтримаю, так і ініціюю. Я підтримаю ініціативу Президента про зняття недоторканності із народних обранців. Інша задача – обрання Уряду, що треба зробити найближчим часом, щоб країна ефективно запрацювала. Ну, і я маю два законопроекти – один я вже згадав, це законопроект про надання спеціального статусу для нашого міста, а другий стосується моєї професійної діяльності як журналіста. Він стосуватиметься посилення відповідальності за тиск на журналістів, у тому числі кримінальної відповідальності за фізичний тиск або, не дай Бог,  вбивство журналіста при виконанні службових обов’язків. Звичайно, ми обговоримо цей законопроект із професійною журналістською спільнотою і я переконаний, що разом випишемо більш жорсткі покарання та вищу відповідальність за тиск на свободу слова і порушення прав журналістів, аніж те, що є зараз.


-
  Вже п`ять років переселенці живуть в нових громадах, але досі не можуть голосувати на місцевих виборах. Які заходи плануються для відновлення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб в повному обсязі?


-
  Це справді проблема. У мене у самого дядя – вимушений переселенець, живе у Кропивницькому, і так само не може обирати місцеву владу. Я думаю, що тут треба унормовувати ці речі законодавчо. Переконаний, що колеги, які у нашій команді займаються місцевим самоврядуванням у профільному комітеті, будуть опікуватися цим питанням. І, звичайно, я на своєму рівні підтримаю ініціативу про унормування прав громадян України, які потрапили у такі життєві обставини.


ДИВІТЬСЯ ЛОНГРІД ІЗ ВІДЕО ТА АВТОРАМИ ПИТАНЬ

-
  Людей турбують питання децентралізації. Чи підтримуєте Ви реформу децентралізації? Чи буде завершено цей процес, чи плануються кардинальні зміни?


-
  Я маю особисте переконання, що реформа децентралізації показала свої позитивні результати. Позиція нашого Президента у тому, що ця реформа має бути продовжена. Звичайно, буде продовжено і процес утворення об’єднаних територіальних громад там, де вони ще не були утворені. Безумовно, зміни будуть, бо шлях буде довгим і десь стає зрозуміло, що варто зробити інакше, аніж планувалося на початку, але я реформу підтримую.


-
  Людей цікавить питання підвищення зарплати медикам та педагогам. Нині триває медична реформа, але зарплатня у лікарів та медичних сестер, за винятком сімейної медицини, досі критично убога. Що Ви думаєте з цього приводу?


-
  І що стосується медичної галузі, і що стосується галузі педагогічної, рівень оплати праці, як ви сказали, убогий. Тому позиція нашої команди у тому, що цю ситуацію треба змінювати. Я переконаний, що коли прийде новий уряд, то його очільник та очільники профільних міністерств запропонують дорожню карту того, як підвищити заробітну платню працівникам згаданих сфер. Безумовно, що ми підтримаємо це питання і я активно візьму участь у консультаціях з фахівцями з цього приводу.


-
  Чи є у нової команди парламентарів плани стосовно реформування спортивної галузі? Зокрема, підписників чат-бота цікавить закон про спонсорство/меценатство у спорті і роль спортивних федерацій.


-
  Я спілкувався із колегами, які подали заявки на участь у профільному комітеті, що опікуватиметься спортом. Вони мають своє бачення і вже йде велика світоглядна дискусія з приводу реформування цієї сфери. Я не є великим спеціалістом саме у спортивній галузі, тому планую спостерігати за цією дискусією у Верховній раді і готовий вислухати пропозиції експертів, передати їх колегам з профільного комітету та відстоювати ці питання у сесійній залі.


-
  Наступне питання лежить у сфері економіки. Що Ви думаєте про перспективи створення конкурентноздатних територій, міських агломерацій, індустріальних і технологічних парків на Кіровоградщині?


-
  Кіровоградська область – це чи не найбільш вдало розташована територія у центрі України, на якій потрібно будувати та розвивати індустріальні та технологічні парки, а також логістичні центри. Наша область лежить на перетині шляхів і має стати максимально комфортною транспортною «розв’язкою» для тих, хто подорожує зі Сходу на Захід, чи з Півночі на Південь. Із Кропивницького однаково швидко можна дістатися майже в усі куточки України, на відстані 250-300 кілометрів – Київ, Вінниця, Одеса, Дніпро, Полтава, Харків... Це потрібно використовувати. І ми будемо це розвивати! Бо у нас дороги майже відсутні, і саме це питання буду першочергово ставити перед новим керівництвом Міністерства інфраструктури, перед Укравтодором. Також серйозною проблемою є те, що у місті не працює аеропорт. У сучасному світі це неприпустимо. Небагато залишилося в Україні обласних центрів, де немає працюючого аеропорту, і, на жаль, наше місто у числі цих населених пунктів. Тому це питання, з якими буду першочергово розбиратися: інфраструктура. Коли з’являться дороги, з’явиться аеропорт, зміниться багато чого.

ДИВІТЬСЯ ЛОНГРІД ІЗ ВІДЕО ТА АВТОРАМИ ПИТАНЬ


-  Чи підтримуєте Ви введення податку на виведений капітал?


-
  Ну, дивіться, треба розбиратися у цьому питанні більш глибоко. Загально – підтримую, але треба прорахувати всі ризики після введення такого податку.


-
  Ще одне питання, що стосується фінансів, стосується Вашої позиції щодо іпотечних кредитів у доларах, що їх взяли люди, купуючи нерухомість.


-
  Це болюче питання для людей, які взяли кредит, коли долар коштував одні гроші, а зараз мають віддавати гроші за набагато вищим курсом. Я вважаю, що потрібно пропрацювати це питання на рівні профільного комітету Верховної ради з фінансів та, можливо, надати постраждалим або більшу розстрочку, або інше полегшення. Мені складно про це говорити, оскільки я не експерт з фінансів, але варто пам’ятати, що у цій ситуації є дві постраждалі сторони – з одного боку це родини, які потрапили у скрутне фінансове становище, з іншого боку – банківська система, яка не повинна «обвалитися» через різкі та радикальні кроки з боку керівництва держави. Тут тонка грань, тож фінансисти мають прийняти правильне виважене рішення.


-
  Переходимо до соціального блоку питань. Чи плануєте ви підтримувати підвищення стандартів якості життя та рівня соціальних виплат для людей з інвалідністю?


-
  Безумовно, це питання не тільки недостатніх виплат, але й відсутності безбар’єрності та вільного доступу у різні установи, заклади та організації. Інфраструктурна доступність має бути забезпечена разом із підвищенням виплат. Архітектурне довкілля в Україні все ще розраховане на ідеально здорову за середніми стандартами людину. Але не всі люди вкладаються у середні стандарти: є високі, дуже повні, діти, старі і немічні. Ці люди переживають багато незручностей. Особливо від цього страждають особи з неповносправністю.  Я довго подорожував Сполученими Штатами Америки, де люди з інвалідністю не відчувають жодної різниці порівно із людьми без інвалідності, користуючись дорогами, транспортом, хідниками. За рівнем безбар’єрності Україна посідає далеко не перші місця у Європі та світі, і я буду приділяти свою увагу виправленню цієї ситуації.


-
  Наступне питання і соціальне, і про гроші – підписник чат-боту цікавиться, чому за останні два місяці виросли ціни на продукти?


-
  За тією інформацією, яка в мене зараз є, і яку подає управління статистикти, то наразі навпаки спостерігається тенденція до зниження цін на продукти по багатьом категоріям. Очевидно, це пов’язано із літнім сезоном, коли овочі дешевшають. Щось зросло у ціні. З іншого боку ми спостерігаємо зміцнення гривні, а це теж фактор, який впливає на ціноутворення. Тому тут треба говорити і аналізувати по кожній категорії, і було б добре почути від людини, про ціни на які саме продукти він хотів запитати.


-
  Від людей з інвалідністю – до пенсіонерів. Питання щодо планів Парламенту у сфері підвищення виплат людям пенсійного віку.


-
  Моя позиція така, що на сьогодні пенсія, щонайменше, має бути прирівняна до мінімальної заробітної платні. Питання щодо підвищення пенсій задавали виборці чи не на кожній зустрічі зі мною цієї весни та влітку. Тому новий уряд має прорахувати, знайти, заробити, за нашої підтримки, як законодавців, можливості для збільшення пенсій в Україні.


-
  Зважаючи на зустрічі з людьми, на їхні запити і ваші обіцянки, чи не боїтеся Ви тієї великої відповідальності, яка лягає на ваші плечі, як народного депутата? Чи не занадто важка ця ноша?


-
  Звичайно, відповідальність важка. Коли тебе обирають мешканці твого рідного міста, куди ти постійно повертаєшся, коли тебе обирає багато твоїх знайомих. І вона, ця відповідальність, залишається на мені. Плюс я сьогодні не є обранцем тільки від міста Кропивницького – я обранець від всієї України. Коли на тобі така відповідальність, то ти її маєш розуміти вже тільки плануючи балотуватися. Безумовно, у мене є розуміння цього. І я сподіваюся на підтримку мене та моїх ініціатив. Думаю, ці ініціативи будуть нормальними, правильними і призведуть до покращення життя всіх українців.


ДИВІТЬСЯ ЛОНГРІД ІЗ ВІДЕО ТА АВТОРАМИ ПИТАНЬ


-
  Ви сказали про відповідальність перед людьми та країною, але у Вас ще є відповідальність перед партією, у тому числі за результати виборів на Кіровоградщині. На чотирьох із п’яти округів виграли кандидати від «Слуги Народу», а у Знам’янці – Олесь Довгий. Люди цікавляться, як пану Олесю вдалося обійти кандидата від «Слуги народу»?


-
  Я вів свою кампанію у Кропивницькому, і так само вели свої кампанії мої соратники по партії в усіх округах на Кіровоградщині. Але, очевидно, Олесь Довгий знайшов свої методи і способи, щоб за нього проголосували більше мешканців округу, аніж, наприклад, за висуванця від нашої політичної сили.


-
  Питання від Андрія Фоменка: На сьогоднішній день, в Кіровоградській області, як і в більшості регіонів України не існує системи соціально-психологічної підтримки ветеранів АТО ООС. Міністерство ветеранів також не забезпечує координацію усіх наявних в країні ресурсів для психологічного відновлення захисників України. Натомість, ветерани можуть бути потужним суспільним чинником соціальних перетворень. Чи плануєте Ви долучитись до розвитку цього напряму на законодавчому рівні? Чи планується нарешті відхід від стандартних форм роботи з ветеранами на користь розвитку рефлексивного процесу взаємодії з ветерансько-волонтерською спільнотою?

-
  Передавайте вітання Андрію! Ми вже разом з ним почали свого часу роботу у цьому напрямку, і продовжимо цю роботу у подальшому. Спільно з Андрієм та людьми, які фахово переймаються цими питаннями. Будемо працювати і на законодавчому рівні, і на виконавчому рівні, щоб суттєво посилити позиції волонтерських організацій і їх спроможність підтримувати ветеранів.


-
  Наступне питання стосується боротьби з корупцією. Це, звісно, проблема не лише нашої області. Підписними чат-бота цікавляться вашим ставленням до реформи прокуратури та поліції.

-
  Я особисто подав заявку на участь у комітеті Верховної ради з питань правоохоронної діяльності. Саме до компетенцій цього комітету входить нагляд за діяльністю і прокуратури, і поліції, і служби безпеки України. Ближчим часом, як ми це вже обговорювали у команді від нашої партії «Слуга Народу», які подали заявки в цей комітет, ми дамо досить радикальну концепцію реформи прокуратури. Якщо нам вдасться цю концепцію «провести через зал» та проголосувати, то ми досить серйозно змінимо ситуацію, зокрема у царині прокуратури. У тому числі в частині, що стосується корупційних ризиків, корупційних вигод. Щодо реформи поліції, то вона буде продовжуватися. Є речі, які, безумовно, спрацювали позитивно, але на зустрічах із людьми я чув приклади ситуацій, які свідчать, що дещо треба у реформі змінювати.


-  Продовжуючи тему, яка лежить у площині інтересів правоохоронних органів, людей цікавить, чи підтримуєте Ви легалізацію проституції, продажу зброї та легких наркотиків?


-  Є велика дискусія серед майбутніх членів нашого профільного комітету по всім трьом питанням, які ви фактично задали, зокрема, щодо дозволів на зброю, на вогнепальну короткоствольну зброю. Я переконаний, що потрібно провести багато круглих столів і зустрічей, щоб досконально вивчити ці питання, бо у разі прийняття тих чи інших рішень, будуть як плюси для суспільства, так і мінуси. Думаю, що треба приймати тільки виважені рішення.-
  Ви згадали про круглий стіл, і ось вам питання від Миколи Цуканова: Як відомо слово «культура» багато років не звучить у парламенті. Що плануємг змінити в цьому плані? Пропоную провести на базі галереї «Єлисаветград» круглий стіл «Розвиток культури, як головна складова розвитку України».

-
  Передавайте вітання Миколі Миколайовичу! Ця пропозиція, як і всі пропозиції від пана Цуканова, є абсолютно слушними. Я готовий брати участь і робити те, що від мене залежатиме, з Вашою допомогою, як людини, яка горить своєю справою, яка робить свою роботу з ентузіазмом. Я готовий підтримувати і втілювати зміни на краше.


-  Продовжуючи тему культури, ось питання від Романа Бутовського: Як керівник недержавного театру, хотів би запитати про можливість фінансування таких установ, як «Сучасний театр Сатири» у місті Кропивницький.


-
  У мене позиція щодо таких речей проста. Якщо ми говоримо про будь-яку недержавну структуру, то вона має у першу чергу утримуватися користувачами, бенефіціаріями, у даному випадку – глядачами. Коли люди йдуть у кіно, вони підтримують той чи інший фільм, режисера, акторів грошима зі свого гаманця. Так само як і ті, хто читають газету, обирають її і винагороджують колектив, купуючи це видання. У випадку із телевізійними каналами, вони заробляють продаючи рекламу за тією ціною, що залежить від рейтингу їхніх програм серед глядачів. Тому, у першу чергу, недержавний театр має фінансово забезпечуватися глядачем, коли той купує квитки. Але , безумовно, якщо такий театр або інший недержавний заклад виконує соціальні функції, бере участь у соціальних проектах, то держава має звертати увагу на це, фінансуючи участь у таких проектах.


-
  Якщо ми вже говоримо про такі конкретні речі, то ось ще одне питання і реалій Кропивницького – підписник цікавиться, які зміни очікують освіту міста, зокрема, у кадровому складі?

-  Я, як законодавець, не маю жодного стосунку до кадрових змін в освіті Кропивницького. Хоча, якщо будуть конкретні питання, то я готовий звертати на це увагу – у межах моєї компетенції.


-
  Наостанку два питання, одне – дуже особисте: «Привіт, я в партію вступити хотів. І йти на місцеві вибори. Більше питань немає»

-  Звертайтеся в наш офіс за адресою вул. Гоголя, 99, де найближчим часом почнеться активне партійне будівництво і ви, безумовно, зможете вступити у партію, якщо Ви готові і вам цікаво бути у нашій команді.


-
  Останнє питання стосується наскрізного бажання людей відчувати перетворення у державі, тож люди питають, коли відбудуться зміни на краще?

-  Президент за той невеликий строк, що він є очільником держави, зробив багато дороговказів, щоб в Україні почалися позитивні зміни. Зараз переобрана Верховна Рада, де команда Президента отримала більшість. Це дуже позитивно, бо ми можемо ні з ким не домовлятися, ні з ким не торгуватися, як це було у попередніх скликаннях. І ми можемо одразу створити ефективний Уряд. Уряд не політиків, а технократів. Україна постійно мала уряд політиків, які ходили по ток-шоу та сварилися поміж собою перед камерами. Я переконаний, що вже у вересні вся країна зможе дізнатися про те, хто очолить уряд, зможе проаналізувати персоналії, які очолять міністерства. Я переконаний, що з моменту ефективної роботи нового уряду ми побачимо позитивні зрушення у різних галузях України.

3958Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: