Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: політика
Автор: Прес-клуб реформ, фото та відео - Анна Горобцова, фото з ДВК надані ГМ "Опора"
Дата: 21 липня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/politics/2019/07/21/marafon-u-den-viboriv-tretja-informatsiina-sesija.htm
політика, 21 липня 2019

Марафон у день виборів: Третя інформаційна сесія

Прес-клуб реформ, фото та відео - Анна Горобцова, фото з ДВК надані ГМ "Опора"

Щоразу під час виборів - місцевих, парламентських, президентських - громадська організація "Прес-клуб реформ" проводить інформаційний марафон. Це серія прес-конференцій, під час яких політики та громадські діячі діляться із журналістами інформацією про те, як проходять вибори на Кіровоградщині.

Сьогодні, 21 липня у Прес-клубі заплановано чотири прес-конференції, і перші три вже відбулися - наступні будуть о 18.00 сьогодні, а заключна п’ята прес-конференція по виборам відбудеться у понеділок 22 липня та почнеться об 11.00.

Відкрила третю інформаційну сесію у рамках Марафону у день Парламентських виборів координаторка Прес-клубу реформ Вікторія Талашкевич. Вона привітала присутніх та глядачів, які долучилися до ефіру онлайн, а також нагадала про перші дві інформаційні сесії та пообіцяла, що і наступні будуть публікуватися онлайн. Далі Вікторія передала слово спікерам та спікеркам.

Першим під час Марафону виступив заступник керівника обласного штабу партії «Слуга Народу» 
Ігор Волков. Він озвучив явку виборців по області, яка станом на 12.00 склала 23,61%. Пан експерт прогнозує, що до вечорів явка буде вищою, а тенденція для старту здається нормальною.

Явка виборців у розрізі округів:

99 – 21,76%

100 – 23,58%

101 – 21,88%

102 – 26,05%

103 – 25,13%.

«В цілому по області вибори на Кіровоградщині проходять спокійно, без серйозних зафіксованих порушень. Разом з тим деякі моменти викликають занепокоєння», -
 підкреслив Ігор Волков. Він озвучив випадок в окрузі 100 у селищі Аджамка (ДВК 249), де автобусами підвозили військових, які після голосування показували свої бюлетені своєму керівникові. Також за словами Ігоря Волкова, керівництво військових суворо заборонило солдатам спілкуватися із експертами екзит-полу.

«Ми також зафіксували цікаву ситуацію у Бобринецькому районі, де на одній дільниці замість делегування трьох членів ДВК із скринькою до тих, хто голосує вдома, ходив тільки один. Наші активісти це зафіксували як порушення, і це порушення відразу виправили», - підкреслив Ігор Волков. Він наголосив, що команда партії «Слуга народу» уважно слідкує за ситуацією в окрузі №100, яка наразі викликає тривогу. На думку пана Ігоря, зарано говорити про якісь суттєві порушення, але можливо на 18.00 буде більше інформації. Що стосується округу №99, то ми дивимося уважно за динамікою явки на ДВК по Кропивницькому, передбачаємо, чи не буде «спалахів» активності.

Наступним виступав кандидат у народні депутати по 99-му округу 
Володимир Зайченко. Він наголосив, що наразі ситуація по дільницям у місті Кропивницький спокійна. Представники його штабу виїхали на одну з дільниць, де за попередньою інформацією ніби-то не могли знайти голову та секретаря, але про результати роботи мобільної групи по цій ДВК буде відомо пізніше. Сам пан Володимир проголосував біля 10.00 на своїй дільниці у центрі міста і спостерігав невисоку явку, на рівні 15%.

Наостанку інформацією про зафіксовані порушення та про курйози координаторка спостереження громадянської мережі «ОПОРА» 
Зоя Лебідь.  Вона показала кілька фото, які фіксують, як у кабінки для голосування виборці заходять з дітьми або з собачками. Але за словами експертки це не є значним порушенням. Натомість пані Лебідь продемонструвала також фото із більш серйозними порушеннями. Зокрема, на ДВК №879 у Кропивницькому чоловік виносив два бюлетені. Чоловіка зупинили спостерігачі, а потім і представники поліції.

Пані Зоя каже, що інші порушення незначні, але постійні. 
Зокрема, спроби проголосувати без паспорта або по закордонному паспорту. Також на дільниці у школі №3 не велися протоколи вранішнього засідання, що є обов’язковим, бо там фіксується кількість бюлетенів, які були станом на 8.00 у сейфі. Зараз там пишуть акт про порушення спостерігачі мережі «Опора».

Наступна прес-конференція у Прес-клубі реформ буде о 18.00 - не пропустіть! Нагадаємо, що ви можете підписатися на чат-бота "Помічник виборця", що був створений у рамках проекту. Просто тисніть на посилання https://m.me/427760384745537?ref=w6620707 - і далі натискайте на кнопку "Почати", щоб бути в курсі подій навколо виборів.

У цьому чат-боті зібрана інформації про партії, їхні програми та списки кандидатів, а також - окремо, по трьом областям (Кіровоградська, Полтавська та Черкаська) інформація про кандидатів-мажоритарників: їхні фото, біографії та програми. Також у чат-боті кожен виборець може знайти свою дільницю та зайти у персональний кабінет, розташований на сайті ЦВК. Станом на день виборів на чат-бот "Помічник виборця" вже підписалося 3 200 осіб.


1378Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: