Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: політика
Автор: Ю. Марченко, провідний фахівецьз профорієнтації відділу активноїпідтримки безробітних Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості
Дата: 15 травня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/politics/2018/05/15/proforientatsija-molodi-kurs-na-pravilnii-vibir-profesii-ta-uspishne-pratsevlashtuvannja.htm
політика, 15 травня 2018

Профорієнтація молоді: курс на правильний вибір професії та успішне працевлаштування

Ю. Марченко, провідний фахівецьз профорієнтації відділу активноїпідтримки безробітних Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості


З метою сприяння усвідомленому вибору молодими людьми майбутньої професії, затребуваної на регіональному ринку праці, формування у них стійкої мотивації до набуття навичок, необхідних для працевлаштування, підвищення суспільної престижності робітничих професій, наближення послуг з профорієнтації до широкого кола споживачів, з 17 квітня по 27 квітня 2018 року, Кіровоградським міськрайонним центромзайнятості, в рамках обласної Декади профорієнтаційних майстер-класів для молоді,були проведенні різноманітні заходи із залученням навчальних закладів та роботодавців міста Кропивницький.


У першу чергу слід відмітити майстер-класидля учнів 8-11 загальноосвітніх шкіл м. Кропивницький та Великосеверинівської ОТГ, які були проведенні на базі Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості такими навчальними закладами,як ПВНЗ «Кіровоградський інститут державного та муніципального управління», ЦВПУ ім. М. Федоровського, ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей сфери послуг» та ДНЗ «Кропивницький професійний ліцей побутового обслуговування». Під час проведення майстер-класів навчальні заклади презентували такі важливі й актуальні в наш часпрофесіїяк соціальний робітник, кухар, кондитер, кравець, продавець, перукар. Діти мали змогу не лише дізнатися про особливості професійної діяльності кожної професії, а й спробувати свою майстерність в тому чи іншому виді діяльності.


Також, Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості для учнівської молоді Катеринівської ОТГ,яка навчається у Володимирівській та Катеринівськійзагальноосвітніх школах були організовані професіографічні екскурсії доПожежно-технічного виставкового-музею обласного Управління ДСНС, ПРАТ «Швейна фабрика «Зорянка» та Кіровоградського районного відділення поліції Кропивницького ВП ГУНП,де діти ознайомилися з умовами роботи підприємств та установ.


Для безробітної молоді та студентів навчальних закладів фахівцями Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості були проведенітакі семінари: техніка пошуку роботи «Співбесіда з роботодавцем», техніка пошуку роботи «Підготовка резюме» та семінар «Молодь на ринку праці». Метою даних заходів було обрано підготовку молоді до самопрезентації та належної поведінки на співбесідах. Також учасникам семінарів було наданоінформацію про стан сучасного ринку праці, можливості навчання за направленням служби зайнятості,як в м. Кропивницькому, так і в Центрах професійної технічної освіти Державної служби зайнятості.


Звикористанням «Мобільного центру професійної орієнтації»були проведені інтерактивні заходи для молодідля учнів 8 класівОситнязької філії КЗ «Великосеверинівська ЗШ І-ІІІ ст», та Могутненського НВК. Мета заходів –вігровій формі розповістидітям про світ професій, вимоги та особливості сучасного ринку праці, ознайомити з формулою правильного професійного вибору.


Таким чином, у рамках Декади профорієнтаційних майстер-класів для молоді було проведено 27 заходів,у яких взяли участь 614 осіб з числа учнівської, студентської та безробітної молоді.


       


1520Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: