На політичній арені останнім часом з’являється все більше нових обличь. Це молоді, амбітні люди, які мають своє бачення розвитку держави. Сьогодні ми знайомимо вас із молодим, але вже досить успішним у багатьох сферах життя представником Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Ярославом Бубликом. Він здобув перемогу у рідному Вільшанському районі на минулих виборах з результатом 46,3% голосів виборців та став №1 у списках БПП у Кіровоградській області. Що, очевидно, стало одною з підстав для обрання його головою пропрезидентської фракції у Кіровоградській обласній раді.
Ярославе, Ви отримали підтримку виборців як кандидат в депутати Кіровоградської обласної ради. Чому Ви, успішний бізнесмен, пішли в політику?
- Є стійке відчуття, що можу принести людям користь. Я вважаю, що активна, прогресивна та успішна молодь повинна працювати не тільки на себе, а й вносити позитивні зміни в наше суспільство. Депутатський мандат – це досить ефективний інструмент роботи для людей.
Ви заснували юридичну фірму. Як з’явилася компанія «Бублик і Ко», з чого усе почалося?
- Після закінчення Одеської юридичної академії, працював у юрисконсультом у банківському та корпоративному секторах. Через деякий час зрозумів, що хочу і можу працювати сам на себе. Починав свою юридичну діяльність самостійно. А за останні 2 роки створив юридичну фірму зі штатом понад 50 чоловік, з офісами в Києві, Одесі, Кіровограді та представництвами у Варшаві, Амстердамі, Лондоні та Тбілісі.
Назвіть свою найголовнішу рису характеру, яка допомагає Вам як бізнесмену?
- Наполегливість. Завжди досягати своєї мети, отримувати результат і не відступати при виникненні проблем. Прагну завжди рухатись вперед і не зупинятись на досягнутому.
Крім юридичної діяльності Ви тривалий час займаєтесь благодійною діяльністю. З чого вона почалася?
- Все почалося з 4-річної дівчинки Юлії, яку я зустрів у Києві в інституті Амосова два роки тому. Того вечора їм з бабусею після лікування було потрібно дістатися на Кіровоградщину, а оскільки автобуси вже не ходили, я запропонував їх підвезти. По дорозі бабуся дівчинки розповіла, що Юля кругла сирота і має ваду серця. Я сам маю двох маленьких донечок, тому це мене дуже, як кажуть, зачепило. З того часу я продовжую спілкуватися та допомагати Юлечці, надаючи матеріальну допомогу та беручи активну участь у її житті (повів її до школи на 1 вересня у перший клас). Після цього випадку і виникло бажання створити благодійний фонд, щоб допомагати тим, хто не завжди може самостійно впоратись з проблемами у житті, або ж не має можливості розкрити свій особистий потенціал.
Кому саме ви допомагаєте та чим зараз займається фонд?
- Наш фонд надає адресну та акцентовану благодійну допомогу. Активно допомагаємо людям з особливими потребами, сприяємо соціальній реабілітації людей з обмеженими можливостями. Звичайно, найбільше намагаємось піклуватись про дітей. Також активно підтримуємо талановиту молодь. Останнім часом активно допомагаємо кіровоградським військовим, які перебувають у зоні АТО та повертаються на рідну землю. Фонд постійно працює – намагаємося підтримувати тих, хто дійсно потребує нашої допомоги.
Ярославе, Ви народилися на Вільшанщині. Будучи депутатом обласної ради, що конкретно збираєтесь зробити на своїй малій Батьківщині?
- В останні 2 роки за нашої підтримки на Вільшанщині розгорнулася масштабна кампанія з покращення життя громадян району. Причому ця активність, всупереч прогнозам скептиків, триває і після виборів. Громадська діяльність не може починатися з оголошення виборчої компанії і закінчуватися відразу після проведення виборів. Вона повинна бути нерозривно пов'язана з нагальними проблемами і сподіваннями безпосередніх виборців всіх «народних обранців». Проблеми мого рідного Вільшанського району типові для всієї Кіровоградщини, тому вже з позиції депутата буду намагатись ефективніше їх вирішувати. Звичайно, вже в статусі депутата Кіровоградської обласної ради та керівника ключової фракції прикладатиму зусилля для покращення умов життя громадян й інших районів області. Як власними силами, так і шляхом оптимального і прозорого фінансування в рамках державних програм.
У своїй передвиборній компанії Ви сказали, що хочете відродити село. Що, по-Вашому, для цього потрібно?
- У нас є чітка задекларована програма, яку ми вже почали втілювати. Це покращення інфраструктури, роботи закладів освіти та охорони здоров’я, відродження спорту, туризму, відпочинку, залучення інвестицій у Вільшанський район та створення умов для розвитку бізнесу.
Треба підвищити, як це часто кажуть, соціальні стандарти в селі. Людям має бути комфортно жити, працювати, виховувати дітей – саме у себе на рідній землі реалізовувати свої особисті та ділові якості.
Розкажіть про Вашу сім’ю, дружину, дітей?
- Сім'я для мене на першому місці. В мене – кохана дружина Олена, двоє маленьких донечок Злата та Сафіна, які мене постійно підтримують, надихають та надають сил. Саме завдяки їх підтримці постійно знаходжусь в дуже активному русі. І, звичайно, не забуваю про батьків: постійно і всіляко їм допомагаю, завжди намагаюсь знайти час, щоб побути з ними, поспілкуватись за великим родинним столом. Також я у дуже гарних стосунках зі своєю тещою, тому можу сказати, що ситуації описані в жартах про тещу, сильно перебільшені.
Безумовно, Ваш життєвий і професійний досвід є великою підмогою в роботі депутата. Чи є якийсь загальний принцип, кредо, яким Ви керуєтеся у Вашій діяльності та по життю?
- Вважаю, що життя кожного громадянина має бути органічним поєднанням розуму, професіоналізму, порядності, активності, відповідальності, взаємоповаги та любові до свого рідного краю. Не тільки вважаю, а, базуючись на цих принципах, роблю все, що в моїх силах, для покращення життя людей. І сьогодні кожен має не бути осторонь всіх соціальних процесів («моя хата зкраю»), а брати активну участь в розбудові нової України. Наша доля – в наших власних руках.
Розмову вела Яна Демянець