Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Ноженко В.Г. – головний зберігач фондів, Шаповал О.В. – зберігач фондів І категорії, КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради»
Дата: 1 вересня, 16:46
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2020/09/01/-prostir-ta-garmonija-anatolija-gubenka-.htm
фотогалерея, 1 вересня, 16:46

«Простір та гармонія Анатолія Губенка»

Ноженко В.Г. – головний зберігач фондів, Шаповал О.В. – зберігач фондів І категорії, КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради»


1 вересня  2020  року у  КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради» розгорнуто виставку  «Простір та гармонія Анатолія Губенка» (1935-2013), яка присвячена 85-річчю з дня народження відомого   архітектора, художника  Анатолія   Лук’яновича   Губенка   (1935 – 2013).


Губенко Анатолій Лук’янович  народився в с. Землянки Макіївського  району  Донецької області. У 1963 році закінчив Київський інженерно -  будівельний інститут за спеціальністю «архітектура». Брав участь                                       у проектуванні міста Шевченко в Казахстані. А в 1968 році  був запрошений  Кіровоградським міськвиконкомом  на посаду головного архітектора нашого міста. Саме на теренах Степової Еллади і було реалізовано більшість його планів і задумів.


Поглиблений інтерес і турбота про пам’ятки історії та  культури – характерні прикмети нашого часу. Не вартий майбутнього той народ, що не цінує минулого. Про далекі часи нам нагадують архітектурні споруди, створені  майстрами свого часу, тисячі пам’ятників, обелісків, меморіальних знаків. Всі ці пам’ятки мають неоціненне історико-культурне значення, вони охороняються державою, їх недоторканість гарантує основним законом України.  Тому Анатолій Лук’янович Губенко, розуміючи це, завжди відстоював ідеї збереження і  встановлення історичного минулого нашого краю. 


З 1970 по 1986 рік він працював начальником відділу у справах будівництва  архітектури Кіровоградського облвиконкому, з 1986 по 1989 рік -  художником, а потім  головним художником  обласного художньо – виробничого комбінату, з 1989 по 1991 рік – директором інституту «Кіровоградархпроект». 


Неодноразово вибирався головою обласної організації Національної спілки архітекторів України, багато років  був головою  секції пам’ятників історії та культури. Саме Анатолію Лук’яновичу  ми маємо бути вдячні                       за збереження історичної частини нашого міста, адже саме він досить детально і старанно розробляв проекти забудови Кіровограда. 


За його проєктами  створювалися музеї підпільної організації «Спартак»          в селі Красногірці, Ю.Яновського в селі Нечаївці, на Хуторі Надії, будинку І.Тобілевича  в нашому місті. Губенко розробляв спорудження пам’ятників Меморіалу Слави з Вічним вогнем на Фортечних валах, червонозорівцям, Т.Шевченку, І.Микитенку, Б.Хмельницькому, В.Сухомлинському  та ін. 


Однією з останніх робіт Анатолія Губенка став пам’ятник «Козак – захисник» в селі Торговиці Новоархангельського району. Він написав також дві книги з питань архітектури, підготував путівник «Пам’ятки архітектури Кіровоградщини».

            

В останні роки  життя Анатолій Лук’янович приклав немало зусиль по вивченню і розробці плану  реконструкції фортеці святої Єлисавети та зони благоустрою Театральної площі в Кіровограді. Приймав участь у конкурсах на проєкт пам’ятника В.Винниченку, воїнам-інтернаціоналістам; з київськими скульпторами В.Чепеликом та А.Гончаром розробив ескізний проєкт пам’ятника корифеям українського театру для нашого міста. 

            

За багаторічну успішну архітектурну та адміністративну діяльність митець неодноразово нагороджувався подяками та почесними грамотами керівництва області і міста. У 2011 році він був також нагороджений знаком Виконавчого комітету міської ради «За заслуги» П ступеню. Тож Кіровоградщина гідно оцінила творчий внесок Анатолія Лук’яновича Губенка                   в розвиток вітчизняної архітектури, чудові зразки якої, виконані талановитим майстром, стали найкращим пам’ятником геніальному архітектору.

             

Анатолій Губенко був багатогранною творчою людиною, адже архітектор це і художник, і кресляр, і конструктор, і творець. Саме тому,                        в експозиції представлені малюнки та ескізи художника, особисті документи та рукописи майстра, грамоти та дипломи за багаторічну творчу працю, фотографії створених ним робіт, сімейні фото світлини та  творчу «зброю» архітектора – олівці, пензлики, трикутник, готовальню та зошит з ескізами.

         


                                                     

                           


136Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: