Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Вікторія Талашкевич, Прес-клуб реформ, фото - Олена Карпенко
Дата: 29 травня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2019/05/29/-svit-gromad-jak-chudovii-instrument-navchannja-doroslih-ta-molodi.htm
фотогалерея, 29 травня 2019

«Світ Громад» як чудовий інструмент навчання дорослих та молоді

Вікторія Талашкевич, Прес-клуб реформ, фото - Олена Карпенко

Гра «Світ Громад» - чудовий інструмент не тільки розвитку територій, але й навчання дорослих та молоді основам і принципам існування громади. Саме тому цю гру команда «Team Europe Кропивницький» використовує для залучення юнацтва до конструктивного діалогу та обговорення європейських перспектив розвитку України загалом та Кіровоградщини зокрема.

Так і цього разу – за підтримки Представництва Європейського Союзу, - п’ятеро майстрів і майстринь гри «Світ Громад» провели сеанс одночасної гри для трьох десятків юнаків і дівчат в Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті.

Гра тривала понад дві години, і в її рамках було реалізовано кілька різних сценаріїв – за різними столами. У групах по 4-6 осіб, гравці та гравчині вирішували, що важливіше для їхньої команди – щастя чи здоров’я, які об’єкти будувати на території громади, хто буде міським головою та прийматиме доленосні рішення, як наповнити місцевий бюджет, чим зайняти безробітних осіб, на що пріоритетно витрачати кошти громади – на будівництво дитячого садка чи лікарні.

Команда «TeamEurope Кропивницький» щиро вдячна всім майстрам і майстриням гри за готовність ділитися своїми знаннями та вміннями і залучати молодь до діалогу та взаємодії.

«Секрет успіху команди у рамках гри «Світ Громад» у тому, що або виграють всі, або всі одночасно програють. Кооперація, співпраця, взаємна підтримка, орієнтованість на спільний результат – ось ті принципи, які ми пояснити молоді», - розповідає Ольга Гріднєва, членкиня команди «Team Europe Кропивницький».

На її думку, хлопці та дівчата, які вчаться на перших курсах Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті і взяли участь у грі, отримали масу корисних вмінь та навичок в ігровій формі. А це чи не найбільш ефективний спосіб засвоєння знань. Також поділилися враженнями майстри і майстрині гри:

"У складі моєї команди були лише жінки. Дуже швидко спрацювалися, брали одна в одної позики, купували в складчину підприємства і практично відразу вирішили скільно докладати до бюджетних витрат. В результаті - виграли оперативно і з залишком коштів", - розповідає 
Зоя Лебідь.

"Я у захваті, наскільки розумними можуть бути студенти. Команда діяла кооперативно, майже одразу зрозуміла, як потрібно діяти. Із цікавого: вчителька сиділа постійно без грошей, бо з дитиною, натомість товариші її підтримували", - розповідає Летиція Курята.

"У мене учасники замість "комунальні об'єкти" постійно поривалися читати "комунікальні". Викладачу (викладачці) комунікативно спрямованих дисциплін однозначно "респект", - ділиться враженнями Дмитро Шульга.

"Гравці дуже швидко виробили переможну стратегію. Кредитували один одного та допомогали місцевому бюджєету. Після другого туру стали активно брати кредити під власний бізнес. Отже досягли поставленої мети на два ходи раніше", - розповідає Андрій Флоренко.

1816Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: