Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор:
Дата: 18 квітня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2018/04/18/vidkrilasja-vistavka-suchasnoi-vishivki-nika-.htm
фотогалерея, 18 квітня 2018

Відкрилася виставка сучасної вишивки «Ніка»


17 квітня у  Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки вишитих робіт «Ніка» (м. Нікополь Дніпропетровська обл.).

  

Виставку започатковано у 2017 році з метою підтримки та популяризації українського мистецтва. Автори виставки майстрині з невеличкого містечка Нікополь (давньогрецьке «Ніка» - переможець та «Поль» - місто), що на Дніпропетровщині, тому і назва  експозиції  - «Ніка». Куратором та організатором виставки стала Яна Кулєшова.


В експозиції представлено 40 робіт, трьох самодіяльних майстринь                         вишивки: Маї Грицулі,  Людмили Марамзіної та Яни Кулєшової. Роботи виконані в  різноманітних техніках вишивки: хрестом, бісером, гладдю, а також авторській техніці (сучасне створення картин за новітньою технікою), яка поєднує кольорове фото на полотні та вишивку. Сюжети вишитих робіт пейзажі, портрети. натюрморти та авторські картини із зображенням архітектурних пейзажів рідного міста Нікополя.


Царство квітів панує на натюрмортах виконаних в одній із старовинних технік в Україні гладдю Маї Грицулі «Літній букет» (1998р.), «Ранок восени» (2000р.), «Букет з весняних квітів» (2001р.), «Маки» (2002р.). 

 

Людмила Марамзіна представила «Автопортрет» (2013р.), виконаний                  у змішаній техніці.


Творчість молодої мисткині Яни Кулєшової  досить різноманітна. Роботи виконані у 2017-2018 роках в авторській техніці (яка була запатентована                           і ввійшла в книгу рекордів України у 2017 році) «Герб Нікополя», «Площа Незалежності. Танк», «Площа Богдана Хмельницького», «Іван Сірко», «Парк Перемоги», «Храм Трьох Святителей», «Будинок зі шпилем», «Вічний вогонь», «Стара частина міста», «Човен», «Причал», «Алея», «Проспект Трубників», «Податкова», «Затока», «Каховське водосховище взимку», «Дамба Каховського водосховища», «Спасо - Преображенський собор», «Парк Перемоги. Січ», «Верби», «Осінь вздовж дороги», «Зимовий пейзаж», «Афіна», «Нікопольське море», «Персики». Яна виготовляє ляльки-мотанки та подушечки-ладанки, вишиває рушники та серветки частина яких представлена в експозиції. До речі, Яна Олександрівна, яка працює державним ревізором-інспектором ГУ ДФС                    у Дніпропетровській області стала і організатором Першої української виставки «Легіт» та рекордсменкою України  в  категорії «Мистецтво»  (рекорд:  «Найбільша колекція картин з 3D-ефектом, створеного вишивкою по авторським фотографіям»). Виставка відзначається  художньою виразністю та досконалими засобами виконання.  Презентовані і роботи, що увійшли до Національно Реєстру – Книги Рекордів України у 2017р. Під час відкриття виставки до фондів музею Яною Кулєшовою було передано свою роботу «Парк Перемоги. Січ».


1847Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: