Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: "Кіровоград24"
Дата: 9 листопада, 17:17
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2017/11/09/resotsializatsija-viiskovih-jak-mozhlivist-povernennja-do-mirnogo-zhittja.htm
фотогалерея, 9 листопада, 17:17

Ресоціалізація військових, як можливість повернення до мирного життя

"Кіровоград24"


Про особливості реабілітації та ресоціалізації військових на четвертому році війни, про психологічну адаптацію, якої потребують майже всі учасники АТО розповідали сьогодні, 9 листопада, у Прес-клубі представники Центру ресоціалізації військових «Коловорот».


Учасник бойових дій в зоні АТО, член ради ГО ЦРВ «Коловорот» Євген Близнюк розповів, що нині відсутня єдина стратегія та система повернення військових до мирного життя і підкреслив, що важливу роль у цьому процесі відіграють саме громадські організації. «На сьогоднішній день в Україні немає певної стратегії ресоціалізації військових, тому уся ця система тримається виключно на громадських ініціативах та ініціативах самих ветеранів АТО», - зазначив Євген Близнюк.


Також пан Євген зупинився на особливостях реабілітації та ресоціалізації військових і звернув увагу на складнощі даного процесу в умовах дефіциту робочих місць і складнощі в розвитку власних бізнес ініціатив.


Як розповідає Андрій Фоменко, кризовий психолог, координатор ЦРВ «Коловорот»: «Частіше до нашого центру звертаються люди, віком від 20 до 40 років. За третій квартал, з 255 звернень - 234 були людьми саме такого віку. Приходять з різними проблемами: негаразди в родині, потребують індивідуальних консультацій у психолога, потрібен супровід в процесі лікування, консультація щодо вступу до вищих навчальних закладів, влаштування діагностики у медичних закладах».


У цьому кварталі «Коловорот» запустив проект ресоціалізації - психотуризмом. «Ми створюємо групи, які відправляємо у невеличкі подорожі. Зокрема, були організовані поїздки до Яремче, Цибулевого та Мигії» - розповів Андрій Фоменко.


Почесний Голова ради ЦРВ «Коловорот» Олександр Дануца, акцентував увагу на важливому значенні роботи центру в контексті сучасних суспільних змін та підкреслив актуальність системного розвитку ресоціалізації учасників бойових дій на Кіровоградщині. «Коли рік тому хлопці, спільно з народним депутатом Костянтином Яринічем, започаткували цей проект, після багатьох спілкувань з військовослужбовцями, після виїздів в зону бойових дій, ми навіть не очікували, що проблема ресоціалізації військових є такою великою, і наскільки вона вкоренилась у повсякденне життя. Буквально вчора я побачив новину, що керівник Офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників антитерористичної операції Наталя Зарецька заявила, що нині в Україні не проводиться психологічна реабілітація учасників АТО. Те, чим сьогодні займається «Коловорот», має бути підтримано на серйозному державному рівні. Але зараз цього, нажаль, немає» - констатував Олександр Дануца.


«Ми дуже завдячуємо ініціатору проекту, народному депутату Костянтину Яринічу, адже саме за його ініціативи у нашій області задіяна програма медичного обстеження АТОвців, МРТ обстеження, все це є надзвичайно важливим», - завершуючи прес-конференцію зазначив Андрій Фоменко.


А ще ЦРВ "Коловорот" за ініціативи К. Яриніча розширює свою співпрацю з Психологічною майстернею "Інсайт" #Інсайт. І тепер ми знаходимось за новою адресою: Кропивницький, вул. Гоголя 44, 2 поверх.


Переглянути відео прес-конференції можна на сторінці "Кіровоград24" у мережі фейсбук у розділі ВІДЕО


Читайте також:

До центру "Коловорот" за психологічною допомогою звернулись сотні учасників бойових дій

У Кропивницькому відкрився центр ресоціалізації військових "КОЛОВОРОТ" (ФОТО)


143Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: