Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: економіка
Автор:
Дата: 3 листопада 2014
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/economy/2014/11/03/jaki-e-osoblivi-vipadki-spadkuvannja-.htm
економіка, 3 листопада 2014

Які є особливі випадки спадкування?

   Особливими випадками спадкування є спадкова трансмісія і спадкування за правом представлення.

  Закон розглядає такий порядок спадкування за правом представлення:

1. Внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.


2. Прабаба, прадід спадкують ту частку спадщини, яка належала 6 за законом їхнім дітям (бабі, дідові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.


3. Племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.


4. Двоюрідні брати та сестри спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала 6 за законом їхнім матері, батькові (тітці, дядькові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.


У  випадку, якщо спадкування за правом представлення здійснюється кількома особами, частка, яка б належала їхньому померлому родичу, ділиться між ними порівну.


  Сутність спадкової трансмісії дещо відрізняється від спадкування за правом представлення. Якщо спадкування за правом представлення настає у тому випадку, коли спадкоємець помер раніше спадкодавця, то спадкова трансмісія застосовується, якщо спадкодавець помер раніше і не встиг до цього прийняти спадщину. Спадкова трансмісія поширюється як на спадкування за законом, так і на спадкування за заповітом, у той час як спадкування за правом представлення можливе лише при спадкуванні за законом. Спадкова трансмісія можлива стосовно будь - яких спадкоємців померлого, а за правом представлення спадкують лише певні особи.


  Порядок оформлення спадщини у випадку спадкової трансмісії такий: спадкоємці померлого спадкодавця подають заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини після спадкодавця, який помер першим.

Лимар О.А.  Новицька І. О.

приватні нотаріуси Кіровоградського міського нотаріального округу.


4253Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: