Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор:
Дата: 4 квітня, 15:17
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2024/04/04/dmitro-chizhevskii-slavist-svitovogo-rivnja.htm
культура, 4 квітня, 15:17

Дмитро Чижевський славіст - світового рівня


Дмитро Іванович Чижевський був постаттю винятковою. Український науковець-енциклопедист, культуролог-славіст, релігієзнавець, лінгвіст, дослідник української і слов'янської літератури, історії культури, філософії. 


З нагоди 130-річчя від дня народження Дмитра Івановича Чижевського  у бібліотеці-філії №10 відбулося інформ-досьє «Історик нашого духу». Протягом дня відвідувачі  знайомились з життєвим та творчим шляхом славіста світового рівня, переглянули відео про Дмитра Чижевського та віртуально побували у єдиному в Україні музеї-будинку, який знаходиться в м. Олександрія. Користувачі познайомилися з цікавими фактамиіз життя видатного науковця-енциклопедиста. Який мав перспективу стати міністром праці в уряді УНР, але після захоплення Києва більшовиками, коли його мало не розстріляли, назавжди покинув Україну. 


Він ніколи не отримав жодного іншого громадянства після УНР. Викладав історію філософії в Українському вільному університеті у Празі. Потім повернувся до Німеччини – викладати  в університеті у місті Галле. Удепартаменті славістики Гарвардського університету на його честь названо кафедру української літератури. В Україні Національна академія наук запровадила Премію імені Чижевського за видатні роботи в галузі філософії.


Дмитро Чижевський – це один із тих українських авторів, який міг писати іншими мовами на інші теми і робити це на світовому рівні.


1034Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: