Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор: Лара Гуріна (Семенова), відділ соціокультурної діяльності ОУНБ ім.Д.І.Чижевського
Дата: 12 жовтня 2022
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2022/10/12/mariupol-krivava-istorija-mista-bogoroditsi.htm
культура, 12 жовтня 2022

Маріуполь. Кривава історія міста Богородиці

Лара Гуріна (Семенова), відділ соціокультурної діяльності ОУНБ ім.Д.І.Чижевського


Відкрити цей фотоальбом і залишитись байдужим неможливо. Його світлини печуть у серці, а сльози мимоволі навертаються на очі. Він – історія міста Богородиці, столиці еллінізму в Україні, міста зі стальним серцем. Так, це фотокнига проМаріуполь. 


В її основу лягли роботи відомих маріупольських фотографів, які в своїх роботах розповідали про життя процвітаючого європейського міста, що динамічно розвивається, з його національним колоритом і неповторною красою. Зафіксували його варварське знищення «асвабадітєлями» та склали літопис самовідданої боротьби героїв «Азовсталі».


Фотографічний альбом бібліотеці Чижевського передав в дар добрий друг книгозбірні, відомий український фотохудожник Олександр Водолазський від імені фотографів Маріуполя з побажаннями миру і процвітання.


«Ці світлини повинні побачити якомога більше людей. Ворог знищив тисячі українських міст, містечок і сіл, від яких залишились лише назви на мапі. Кривава історія міста Богородиці – цьому трагічне підтвердження, - зазначила директорка ОУНБ імені Дмитра Чижевського Валентина Животовська. – Але нашу пам'ять їм не знищити, як і нашу впевненість в перемозі. 


Мене особливо вразили два моменти. Світлини Олени Сугак. На одній,  до лютневій, старовинний будинок, чия історія почалася 1898 року, на другій – те, що від нього залишилось після повномасштабного вторгнення. А також портрети героїв “Азовсталі” нещодавно звільненого з російського полону воїна-фотографа Дмитра Козацького “Ореста”. Йогофотографіїоблетілиусіпровідні ЗМІ, і світдізнався, щонемаєтакоїсили, яка б смогла зламатиукраїнців.


Я запрошую кропивничан і гостей обласного центру до бібліотеки обов’язково подивитися альбом».


Фотоісторію Маріуполя бібліотеці передав відомий кропивницький фотомитець Олександр Шулешко.


Запрошуємо до відділу мистецтв книгозбірні.

           

1002Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: