Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор: Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом Кіровоградського обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Дата: 9 жовтня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2018/10/09/vidkrietsja-vistavka-tvoriv-vogon-scho-ne-zgasae-.htm
культура, 9 жовтня 2018

Відкриється виставка творів «Вогонь, що не згасає»

Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом Кіровоградського обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»


9 жовтня у відділі Кіровоградського обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбудеться відкриття виставки творів «Вогонь, що не згасає»,                           за підсумками мистецької акції – пленеру в м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, присвяченої пам'яті художника, музиканта Віктора Осипенка (1958-2016) та до Дня художника.


Треба зазначити, що минулого року також проводився пленер у м. Помічна. Ініціаторами даного заходу стали Помічнянська міська рада, яка за сприянням голови ради обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Надії Лісняк звернулась до обласного художнього музею           та спільно з музеєм і провела цю акцію на запрошення Помічнянської міської ради.


Тож продовжуючи минулорічну традицію, з 21 по 23 липня 2018 року в м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області був проведений пленер, присвячений пам'яті прекрасної людини, художника та музиканта Віктора Осипенка (1958-2016). 22 липня 2018 року Віктору Івановичу могло б виповнитися              60 років, та, нажаль, два роки тому його не стало.


В пленері взяли участь члени Національної спілки художників України Валерій Давидов, Анатолій Кімнатний, художник з смт Новгородка Ігор Вишниченко та студент мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Роман Ткаченко. Вони працювали          на території міста та відобразили в своїх творах помічнянські краєвиди та представили їх на виставці. 


Довідково:


Осипенко Віктор Іванович народився 22 липня 1958 року в м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області. Закінчив школу підготовки керівників художньої самодіяльності по класу образотворчого мистецтва. Своїм вчителем вважає члена Національної спілки художників України, викладача Кіровоградської міської дитячої художньої школи ім. О. Осмьоркіна Володимира Плітіна.


Проводив численні персональні виставки у м. Помічна та смт Добровеличківка, брав участь у чисельних виставках в обласному художньому музеї та мистецьких акціях-пленерах. Неодноразово приймав участь             у Великодньому благодійному аукціоні, що проводився за ініціативи медіа-групи «Весь Кіровоград»                та обласного художнього музею. Персональні виставки творів В.Осипенка пройшли також у відділі мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського (1990), в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (м. Київ, 1996), у приміщенні благодійного фонду «Жінка. Родина. Милосердя» (м. Кіровоград, 2000), в обласному художньому музеї (2013).


У 2001 році був удостоєний звання «Людина року» у Добровеличківському районі.


Його твори зберігаються у Кіровоградському обласному художньому музеї, Добровеличківському районному краєзнавчому музеї, у приватних колекціях України, Росії, Португалії та інших країн.


В. Осипенко працював у напрямку олійного живопису та графіки. Жанровий діапазон його творчості дуже широкий: пейзаж, натюрморт, портрет, тематична композиція і т. ін. Митець постійно перебував в творчому пошуку. В його доробку - твори, виконані в традиційній реалістичній манері та експериментальні роботи, виконані в дусі сучасності. Нерідко ці два напрямки поєднувалися на одному полотні. Також слід зазначити, що окремим напрямком творчості художника був іконопис. 


Серце Віктора Івановича перестало битися 28 червня 2016 року.


Учасники пленеру висловлюють щиру вдячність родині Осипенків за гостинність, теплий прийом                         та підтримку у проведенні даної акції.434Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: