Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Анна Бородавкіна, завідувачка відділом соціокультурної діяльності ОУНБ ім.Д.І.Чижевського
Дата: 5 липня, 17:54
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2024/07/05/biblioteki-habi-tsifrovoi-osviti-jak-prostir-dlja-nabuttja-tsifrovih-navichok.htm
суспільство, 5 липня, 17:54

Бібліотеки – Хаби цифрової освіти як простір для набуття цифрових навичок

Анна Бородавкіна, завідувачка відділом соціокультурної діяльності ОУНБ ім.Д.І.Чижевського


З 20 по 31 травня 2024 року на базі регіонального тренінгового центру Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського було організовано онлайнове навчання для координаторів бібліотек – Хабів цифрової освіти Кіровоградської області.


Така ініціатива впроваджується в усіх областях України у два етапи. Спершу було проведено навчання для координаторів, а ті, своєю чергою, проведуть заняття із цифрової грамотності та нададуть консультації для відвідувачів бібліотек. Поліпшити знання з цифрової грамотності виявили бажання 56 бібліотекарів від усіх територіальних громад Кіровоградщини. Координатори були об’єднані у дві групи, кожна з яких проходила п’ятиденний курс навчання у межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти».


Це вже другий етап спільної роботи ВГО «Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації над підвищенням інституційної спроможності бібліотек – Хабів країни. Минулого року було реалізовано аналогічний проєкт «Розвиток спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти» у 12 областях країни.


В межах проєкту, експерти ВГО «Українська бібліотечна асоціація2 розробили посібник «Бібліотеки – Хаби цифрової освіти», покликаний допомогти всім, хто хоче удосконалити діяльність Хабу цифрової освіти, зробити це швидко та якісно, з оптимальним використанням ресурсів, врахувавши досвід колег.


В перший день учасників онлайнового тренінгу привітали експертка-консультантка ВГО «Українська бібліотечна асоціація», кандидатка історичних наук, доцентка Ярослава Сошинська та тренерки Наталя Андрійченко і Світлана Волкова.


Програма навчання координаторів включала: ознайомлення зі стратегічними цілями проєкту; питання організації діяльності Хабу цифрової освіти та нормативних документів, в яких регламентується напрям його роботи; визначення переліку основних та додаткових послуг Хабу у бібліотеці, зокрема навчальних, консультативних, інформаційних, довідкових, послуг доступу та створення цифрового контенту.


Тренерками було надано рекомендації щодо ефективних відносин з журналістами та підготовки спеціальних повідомлень, комунікації з цільовими аудиторіями у соціальних мережах.


Визначили компетентності бібліотекаря-менеджера цифрової освіти, необхідні для надання користувачам усього спектру послуг цифрової освіти та використання інформаційних технологій для виконання професійних обов’язків за допомогою Рамки цифрових компетентностей та Цифрограми для бібліотекарів.


Теоретичний матеріал поєднувався з виконанням практичних завдань: обирали групи і методи опитування мешканців громади для проведення дослідження потреб в цифровій освіті, складали прес-релізи для ЗМІ, визначали рівень цифрових компетентностей за допомогою «Цифрограм 2.0 для громадян», переглядали і обговорювали серіал «Тренінг для тренерів» на освітній платформі «Дія. Освіта».


Координатори поділилися досвідом діяльності Хабів цифрової освіти у бібліотеках громад і своїми враженнями про важливість і актуальність запропонованої програми навчання. По завершенню всі учасники отримали сертифікати про проходження тренінгу.

              

575Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: