Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Кіровоградський обласний центр зайнятості
Дата: 31 серпня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2023/08/31/v-jaki-stroki-mae-zareestruvatisja-osoba-jak-bezrobitna-pislja-podannja-zajavi-pro-pripinennja-trudovih-vidnosinbez-vidviduvannja-robotodavtsja-.htm
суспільство, 31 серпня 2023

В які строки має зареєструватися особа як безробітна після подання заяви про припинення трудових відносинбез відвідування роботодавця?

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Нагадаємо, що внутрішньопереміщена особа (яка не мала можливості припинити трудовий договір відповідно до пункту 1 статті 36, статей 38, 39 Кодексу законів про працю України у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором за попереднім місцем проживання) має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до філії обласного центру зайнятості за своїм місцем проживання заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.Таке право мають громадяни за умови, серед іншого, що вони не виконують роботу дистанційно і фактично припинили трудові відносини.Цепитання врегульоване нормами законів України “Про зайнятість населення” та “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”. 


Датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання такої заяви. З наступного дня після дня припинення трудового договору особа має можливість звернутись до філії обласного центру зайнятості і реєструватись як безробітна.


Для прикладу, якщо особа подає односторонню заяву 4 вересня 2023 року, то датою припинення трудового договору буде 5 вересня поточного року. Право на реєстрацію як безробітної особа отримає 6 вересня 2023 року. Якщо внаслідок певних обставин особа не зможе зареєструватися 6 вересня, то вона може звернутися для реєстрації в більш пізній термін. 


Водночас, необхідно враховувати, що таке одностороннє припинення трудового договору має правові наслідки тільки для можливості реєстрації як безробітної у Державній службі зайнятості.


Ознайомитись із вищевказаними нормативними актами можна на вебсторінці Державного центру зайнятостіhttp://surl.li/ejoxk


Ви маєте намір шикати роботу чи опановувати нових фах за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до найближчої філії обласного центру зайнятості або їхніх структурних підрозділів! Контакти тут http://surl.li/emipw. Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12Кіровоградhttps://t.me/dcz_kir955Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: