Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Вікторія Семененко
Дата: 27 липня, 13:37
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2022/07/27/sotsialnii-suprovid-sim-i-z-vil-zaversheno-uspishno.htm
суспільство, 27 липня, 13:37

Соціальний супровід сім’ї з ВІЛ завершено успішно

Вікторія Семененко


Якщо вам здається, що після завершення соціального супроводу людей з ВІЛ, вони залишаються один-на-один, то це вам лише здається.


Історії людей, яких ми супроводжуємо, залишаються з нами назавжди. Ми часто бачимося в місті і спілкуємося, як рідні, згадуючи ті моменти, коли опускалися руки. Історія про сімейну пару з невеличкого міста Кіровоградщини стане гарним прикладом. 


Валентин – молодий, енергійний, завзятий, працював на відповідальній роботі, рятуючи людей. Під час планового обстеження дізнався, що в нього ВІЛ-інфекція. Це був 2014 рік. Тоді в нього було хороше СД-навантаження, тож ліки він не приймав. Так пройшло ще кілька років. На ВІЛ-інфекцію він не зважав, здавав раз у рік аналізи – все було добре. 


За цей час Валентин познайомився із Мілою. Вони разом будували сімейне життя. І в один момент стан здоров’я чоловіка погіршився. Здав аналізи – вони були не втішні. Мова стояла про щоденний прийом життєво важливих ліків – антиретровірусної терапії. 


- Валентин відмовлявся приймати ліки. Це було настільки категорично, що мені знадобилося чимало часу, аби вмовити його, - розповідає соціальна працівниця проекту USAID HealthLink Надя Балан, продовжуючи: - Урешті він погодився. Через кілька днів привів до нас в кабінет «Довіра» свою дружину. У неї теж виявили ВІЛ. Шок – перша реакція. Тоді Валентин розповів дружині, що він був ВІЛ-інфікованим, але ліки не приймав. Ми разом вмовляли Мілу розпочати лікування заради майбутнього їхньої сім’ї. Це був непростий шлях прививання прихильності до АРТ, збереження їхньої сім’ї, вибачення помилок з минулого. Та вони його пройшли.


Уже пройшло чотири роки з моменту цієї історії. І зараз ми можемо сказати, що сім’я вистояла цей шлях і по цей день приймає ліки, дбаючи один про одного. Валентин змінив сферу діяльності – займається бізнесом, розвитком. Міла – домогосподарка і дбає про затишок вдома. Люблять і бережуть один одного.


- Соціальний супровід завершений успішно. Та ми зустрічаємося у місті по цей день – вітаємося, спілкуємося про справи. Якщо потрібно вони звертаються до мене з важливих питань в кабінеті «Довіра». Якщо чоловік їде у відрядження, Міла отримує АРТ-терапію для двох, надсилає йому поштою. У нас збереглися дружні відносини і довіра, - додає Надія Балан.



562Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: