Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Олена Романченко, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
Дата: 24 березня, 16:14
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2021/03/24/a-vi-maete-pravo-na-pensiju-za-vislugu-rokiv-.htm
суспільство, 24 березня, 16:14

А ви маєте право на пенсію за вислугу років?

Олена Романченко, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській областіУсі професії важливі, усі професії потрібні… Але є такі професії, робота на яких надає людині особливе право – право вийти на пенсію за вислугу років. На Кіровоградщині з початку 2021 року таким правом скористалися 45 осіб.


Відтепер ці ще достатньо молоді громадяни матимуть статус пенсіонера, отримуватимуть пенсію (середній розмір по області – 3744 грн), і вже не повернуться до тієї професії, якою займалися понад 25 років, принаймні, на ту посаду, робота на якій надала право на цей вид пенсії… А якщо повернуться – втратять право бути пенсіонером і знову стануть застрахованими особами, тобто працюючими, а не пенсіонерами.


Хто ж все-таки має право на пенсію за вислугу років?

Змінами, які внесені до пенсійного законодавства у жовтні 2017 року, звужено коло осіб, які мають право на призначення пенсії за вислугу років.


Право на призначення пенсії за вислугу років мають, зокрема, працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за наявності віку та спеціального стажу, визначеного пунктом е статті 55 Закону України Про пенсійне забезпечення за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909.


Основна умова

Основною умовою для права виходу на пенсію за вислугу років є наявність відповідного стажу роботи на цих посадах, а саме:

- 25 років станом на 01.04.2015;

- 25 років 6 місяців станом на 01.01.2016;

- 26 років 6 місяців станом на 11.10.2017.


Спецстаж не зараховується…

Таким чином, якщо особа після 11 жовтня 2017 року продовжувала працювати на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років, то період роботи після цієї дати не зараховується до спеціального стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років.356Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: