Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 25 листопада 2022
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2022/11/25/u-kropivnitskomu-predstavili-novii-istorichnii-kalendar-kirovogradschini-.htm
новини, 25 листопада 2022

У Кропивницькому представили новий «Історичний календар Кіровоградщини»


В бібліотеці Чижевського відбулася презентація нового дослідження Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік. Герої уславлені й знеславлені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-¬німецькій (1941-¬1945) та російсько-українській (2014-¬2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації».


Це вісімнадцятий випуск масштабного проєкту знаного кропивницького краєзнавця та мистецтвознавця. Масштабного і ексклюзивного. Подібні дослідження в країні можуть робити лише колективи інститутів і Володимир Босько -  людина енциклопедичних знань.


Його родзинкою є те, що в цьому альманасіВолодимир Миколайович розмістив нариси, які стосуються його самого. Раніше, як зізнався пан Володимир,  в одному з календарів він «ризикнув надрукувати мемуари про своє 14-місячне перебування в Єгипті як воїна-інтернаціоналіста під час війни з Ізраїлем». І його щирі, нерецензованіспогади сподобалися читачам.


В цьому календарі – нарис про трагічну долю батька, про те як він «сидів у камері смертників під час окупації», як здійснив «фантастичну втечу» і як його виключали з партії за зв’язки з українськими буржуазними націоналістами. Опубліковано дослідження походження прізвища Босько зі своїми версіями того, як воно могло з’явитися, хто були його носіями і тому подібне. Крім того - історія Андрія Сидоренка. Він був архітектором Кіровограда до війни, під час окупації і після війни. При німцях керував демонтажем пам’ятника Кірову і написав портрет Гітлера, а при Совєтах займався повторним встановленням пам’ятникасталінському кату, за що отримав 10 років у виправно-трудовому таборі. Та попри це він був видатнішим архітектором радянської доби. (Докладніше про долю Сидоренка можна почитати за посиланням https://library.kr.ua/news/slidspravazv/ .)А також дослідження пісні січових стрільців, яку зараз співає увесь український народ – «Ой, у лузі червона калина…».


«Ми живемо в неймовірному столітті. Зараз відбувається тотальне переосмислення історії людства. Виявляється, все, що було до цього, було  сфальсифіковано, - розповів Володимир Босько, зазначивши, що людство увійшло в еру Водолія, коли все таємне, приховане стане явним. – Мене завжди цікавила постать Богдана Хмельницького, його культ в Україні. В мене є «Кобзар», виданий у 1964 році, куди були включені усі вірші, які писав Тарас Григорович про Богдана Хмельницького. У вірші “Розрита могила” є такі слова: “…Ой Богдане, Богданочку, Якби була знала, У колисці б задушила, Під серцем приспала…”


Чому я згадав ці рядки Шевченка? Незадовго до нападу на Україну у москві відбулася нарада науковців, перед якими було поставлено завдання вищим керівництвом країни знайти могилу Богдана Хмельницького. Ймовірно, для того, щоб заявити, що останки нетлінні і канонізувати, як святого. В росії- культ Хмельницького, в Україні теж. Але те, що почалося у 1654 році, повинно закінчитися в наші дні. Тобто потрібно визнати катастрофічну помилку Богдана Хмельницького, з якої ми не можемо виборсатись навіть сьогодні, коли постає питання або вони, або ми».


Додамо, що альманах містить відомості про ювілеї близько 400 визначних особистостей минулих часів і сьогодення. Представлені також близько 30 біографічних довідок про земляків-героїв АТО та учасників російсько-¬української війни, які віддали життя за суверенітет і територіальну цілісність України.


Історичний календарКіровоградщини-2023 був презентований в електронному варіанті. Замовлення на друковане видання приймає «Імекс-ЛТД» та магазин «Професіонал».


Відео презентації можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=DckwYw31gEU&t=960s. 

   

933Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: